سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

محمد محقق: آیت الله محسنی (ره) از علمای تاثیرگذار در تاریخ معاصر بود

معاون ریاست اجرائیه حکومت وحدت ملی در واکنش به وفات آیت الله محسنی (ره) اظهار داشت که ایشان یکی از رهبران جهادی و از علمای اثرگذار در تاریخ معاصر کشور بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آیت الله محمد آصف محسنی (ره)، رئیس پیشین شورای علمای شیعه و رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان روز گذشته به دلیل بیماری ای که عاید حالش بود، دار فانی را وداع گفت.

به همین منظور، محمد محقق در یک اعلامیه، تاثر خود را نسبت به وفات آیت الله محسنی (ره) ابراز داشته و ایشان را یکی از علمای تاثیرگذار در تاریخ معاصر دانسته است.

اعلامیه محمد محقق به این شرح است:

بسمه تعالى

انا لله وانا الیه راجعون

مع الاسف خبر در گذشت حضرت آيت الله شيخ محمد آصف محسنى رييس شوراى علماء شيعه افغانستان را اطلاع يافتم كه مايه تأثر گرديد.

حضرت آيت الله محسنى يكى از رهبران جهادى و از علماء اثر گذار در تاريخ معاصر كشور بود و خصوصاً فرازهاى دو دهه اخير زندگانى اش كه بيشتر به كارهاى علمى و فرهنگى چون تأسيس حوزه علميه و دانشگاه خاتم النبيين (ص) و رسانه تلويزيونى تمدن و تاسيس شوراى علماء شيعه افغانستان و شوراى اخوت اسلامى وغيره همت گماشت اقدامات ماندگار و صدقه جاريه بحساب ميايد.

اينجانب مصيبت وارده را به فاميل محترم، پيروان و همفكران آن مرحوم و فرزندان شان تسليت گفته از خداوند متعال براى مرحومى رضوان الهى و براى بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسألت مينمايم.

والسلام على جميع عبادالله الصالحين

حاجى محمد محقق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *