سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

محمد محقق؛ حمله تروریستان و باداران خارجی شان بر نمازگزاران نشان دهنده دشمنی آنان با اسلام است

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه حمله انتحاری روز گذشته بر مسجد شیعیان در شهر گردیز را دشمنی تروریستان با مسلمانان و اسلام عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد محقق، رهبرحزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، طی بیایه این در واکنش به حمله انتحاری بر مسجد شیعیان در گردیز که بیش از 30 کشته و نزدیک به 90 زخمی بر جا گذاشت، گفت که این حمله دشمنی آنان را با اسلام نشان داد.

او در این بیانیه گفته است که « شبار ديگر دست جنايتكار دشمنان اسلام و صهيونيزم بين المللى از آستين گروهک‌هاى افرطى و تكفيرى در افغانستان بيرون گرديد ومردم متدين و بيدفاع گرديز را در روز جمعه مبارک در هنگام نماز جمعه به خاک و خون نشانيد».

محمد محقق در خصوص قتل نمازگزاران بی دفاع گفته است:« اينكه بر خلاف ادعاى تروريستان كه خود را مدافع اسلام ومردم مسلمان قلمداد مي‌كنند وادعا دارند كه آنان دشمنان امريكا وخارجى ها هستند ، ولى اين عمل انتحارى نشان دهنده عمق دشمنى آنان و باداران خارجى شان نسبت به اسلام و مسلمين است زيرا حمله به مسجد سادات گرديز وقتل عام نماز گذارانى كه از جمله متدين ترين افراد جامعه هستند چى توجيهى دارند».

رهبر حزب وحدت اسلامی با بیان این پرسش ها که « آيا در آن مسجد پايگاه امريكا بود؟، يا در آنجا كدام مركز حكومتى وجود داشت؟، آيا طالبان مردم متدين مربوط آن مسجد وسادات عظام گرديز را نميشناختند؟» عاملان این حمله را مدعیان دروغین اسلام خوانده است.

از سوی دیگر محقق حکومت را به بی اعتنایی در برابر تامین امنیت مساجد متهم کرده و گفته است که:« اينجانب بارها در باره تكميل طرح حمايت از مساجد به دولت تذكر داده ام كه على رغم تطبيق نسبى ومحدود اين طرح هنوز هم بسيارى از مساجد آسيب پذير بدون حفاظت و دفاع است كه در زمينه اقدامى صورت نمي‌گيرد.»

این در حالی است روز گذشته(12اسد) در حمله انتحاری بر یک مسجد شیعیان در شهر گردیز ولایت پکتیا بیش از 30 کشته و حدود 100 هم زخمی شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *