محقق؛ استفاده از زور بر علیه احزاب سیاسی آغاز جنگ است

۳۱ سنبله ۱۳۹۷

محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه روز گذشته در مراسم گرامی داشت از هفتمین سال درگذشت برهان الدین ربانی شهید صلح خطاب به رییس جمهور گفت که استفاده از زور بر علیه احزاب سیاسی آغاز جنگ است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در سخنرانی اش در مراسم گرامی داشت از سال روز کشته شدن برهان الدین ربانی رییس پیشین شورای عالی صلح گفت:« استفاده از زور عليه احزاب سياسي در حقيقت آغاز يک جنگ داخلي ديگر عليه احزاب سياسي است و اين چيزي است که توان آن را افغانستان ندارد ممکن است کسي اين را آغاز بتواند، اما ختم‌اش از عهده هيچ کس نيست».

محمد محقق در حالی این اظهارات را بیان می کند که چندی پیش رییس جمهور غنی به احزاب و جریان های سیاسی هشدار داده بود که اگر در روند انتخابات مداخله و به خواسته های شان در این خصوص پافشاری کنند آنان را طبق قانون احزاب را منحل می کند.

معاون دوم ریاست اجراییه با استقبال از بایومتریک شدن روند ثبت نام رای دهندگان گفت این یک گام در جهت حل عقلانی مشکلات کشور است.

حکومت و کمیسیون انتخابات پس از مسدود شدن دفاتر کمیسیون انتخابات از سوی احزاب و جریان های سیاسی  در حالی از بایومتریک شدن روند ثبت نام رای دهندگان خبر می دهند که انتخابات باید تا یک ماه دیگر برگزار شود.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.