ماهانه ۲۰۰ تروریست به داعش در سوریه و عراق می‌پیوندد

داعش7767پیتر گرستن، معاون فرمانده نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی ائتلاف بین المللی، تحت رهبری امریکا می گوید که هر ماه حدود ۲۰۰ تروریست خارجی به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق می‌پیوندند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، معاون فرمانده نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی ائتلاف بین المللی، تحت رهبری امریکا،  در یک نشست خبری مدعی شد که این میزان در مقایسه با یک سال پیش کاهش یافته است.

به گفته وی در سال های گذشته در هر ماه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تروریست خارجی به داعش در عراق و سوریه می‌پیوستند اما حال به شدت کاهش یافته است.

 وزارت خارجه امریکا در گزارشی مدعی شد تعداد تروریست‌های تکفیری حاضر در عراق و سوریه اکنون به کمترین حد خود در دو سال گذشته رسیده است.

 وزارت خارجه با استناد به گزارش رئیس سابق سازمان جاسوسی انگلیس در سال ۲۰۱۵، اعلام کرد سوریه به محل اصلی پرورش نسل جدیدی از تروریست‌ها در جهان بدل شده است، چرا که داعش در ۱۸ ماه گذشته حدود ۳۱ هزار پیکارجوی خارجی را به خدمت گرفته است.

 گرستن بدون ارائه آمار دقیق اظهار داشت شمار افرادی که از داعش روی گردان شده‌اند، نیز کاهش یافته است.

 وی افزود: «شاهد آن هستیم که آنها (تروریست‌ها) روحیه‌شان را از دست داده‌اند، قادر به پرداخت هزینه‌های خود و یا جنگیدن نیستند و هر روز عده‌ای از آنها این گروه را ترک می‌کنند.»

 تروریست‌های داعش که ابتدا در سال ۲۰۱۲ از سوی سازمان سیا برای براندازی حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در اردن آموزش دیدند، اکنون کنترل بخش‌هایی از عراق و سوریه را در دست دارند و تا کنون جنایات متعددی علیه بشریت مرتکب شده‌اند.

 ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا از اواخر تابستان ۱۳۹۳ بدون مجوز دولت دمشق و سازمان ملل، حملات هوایی خود را به آنچه مواضع گروه‌های تروریستی در سوریه می‌خواند، آغاز کرده است.

 در ناآرامی‌های پنج ساله سوریه حدود ۴۷۰ هزار نفر از مردم این کشور کشته و بیش از ۱.۹ میلیون نفر زخمی شده‌اند. این خشونت‌ها همچنین میلیون‌ها نفر را در داخل و خارج این کشور جنگ زده آواره کرده است.