كاچینسكی: لهستان قادر به پذیرفتن یک پناهجو هم نیست!

۲۰ ثور ۱۳۹۵

8bfd5d6f6ca3bdab361d4cd9fc5ad199روزنامه نیویوروپ بلجیم، امروز به نقل از رئیس محافظه كار حزب حاكم لهستان خبر داد كه این كشور بنا به دلایل امنیتی هیچ پناهجویی را نمی پذیرد.

نیویوروپ نوشت كه یاروسلاو كاچینسكی (Jarosław Kaczynski) در برنامه تصویری حزب قانون و عدالت كه شنبه از یوتیوب پخش شد گفت كه به دلیل آنكه اتحادیه اروپا مكانیزم امنیتی نیاندیشیده، ورشو هیچ پناهجویی را نمی پذیرد. وی افزود كه این كشور با پیشنهاد اتحادیه اروپا در مورد جریمه كشورهایی كه به سهمیه پناهجویان خود پایبند نیستند مخالفت خواهد كرد.

وی در پاسخ به بینندگان برنامه اینترنتی خود گفت: ‘نخست وزیر و تمام اعضای حزب قانون و عدالت چنین موضعی دارند.’

وی همچنین خبر داد كه حزب حاكم، از همان ابتدای بحران پناهجویان اروپا اعتقاد داشت كه این مسئله باید حل شود و خارج از اتحادیه اروپا به پناهجویان یاری رساند.

این سیاستمدار در واكنش به تظاهرات ضد دولتی مخالفان دولت كه روز شنبه گذشته برگزار شد گفت: ‘سیاستمداران مخالف چند وقت پیش مدعی بودند كه لهستان می تواند هر تعداد پناهجو را بپذیرد و می خواستند ما را مجبور به پذیرش مهاجران كنند.’

وی در مورد احتمال جریمه كشورهایی كه به سهمیه پذیرش پناهجویان پایبند نیستند گفت: ‘چنین تصمیمی حق حاكمیت تمامی كشورهای عضو و به خصوص كشورهای ضعیف اتحادیه اروپا را پایمال می كند. با این پیشنهاد مخالفت می كنیم چرا كه مسئول كشور خود بوده و خواهیم بود.’

هزاران نفر روز شنبه به سرک های ورشو آمدند تا با سیاست های دولت محافظه كار لهستان كه به نظر آنان به دموكراسی و جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا آسیب می رساند مخالفت كنند.

این تظاهرات در دوازدهمین سالگرد پیوستن لهستان به اتحادیه اروپا و با شعار ‘ما در اروپا هستیم و خواهیم بود’ برگزار شد. همزمان با تظاهرات مخالفان دولت، موافقان دولت نیز سرک های ورشو آمدند تا پشتیبانی خود را از حزب قانون و عدالت نشان دهند.

پناهجویان،

پیشنهاد،

جریمهف

سهمیه،

عدالت،

لهستان،

مخالفت،

ورشو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed