قطر امروز میزبان نشست صلح افغانستان خواهد بود

۳ دلو ۱۳۹۴

139312040843122094802924قرار است امروز نشستي با اشتراك نمايندگان طالبان، افرادي از جامعه مدني جمهوری اسلامی افغانستان و برخي از نمايندگان پارلمان کشور در قطر برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، با این حال “شكيب مستغني”، سخنگوي وزارت امور خارجه کشور به رسانه گفته است که دولت افغانستان در اين نشست نماينده‌ي نمي‌فرستد.

به گفته آقای مستغنی از نظر دولت افغانستان، نشست چهارجانبه‌ نمايندگان افغانستان، پاكستان، چين و امريكا رسميت دارد و ساير نشست ها رسمیت ندارد.

تاکنون مشخص نشده است از اعضای پارلمان افغانستان چه كساني در اين جلسه شركت خواهد کرد.

گفتنی است که دومين نشست نمايندگان چهارجانبه صلح افغانستان چند روز قبل در كابل برگزار شد و در آن اشتراك كنندگان از “گروه‌هاي طالبان” خواستند با دولت افغانستان گفتگو كند.

از طرفی هم رسانه‌ ها در مورد اشتراك كنندگان طالبان تاکنون چیزی گزارش نکرده اند که در جلسه امروزي دوحه، از كدام “گروه طالبان” اشتراک خواهند کرد اما واشنگتن پست نوشته است كه نمايندگان طالبان در اين جلسه از جناح ملامنصور است.

گفته می شود که نشست امروزي به ابتكار يك نهاد بين المللي موسوم به “پگواش” برگزار مي‌شود. اين نهاد قبلاً نيز يك نشست‌ را به ارتباط صلح افغانستان برگزار كرده بود.

صلح

طالبان،

قطر،

مذاکرات،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed