قتل یک زن به دلیل نا فرمانی از شوهر در کندز

۲۳ اسد ۱۳۹۲

ولایت شمالی کشور همواره  میزان بالایی  از خشونت های خانوادگی  را باخود داشته است در تازه ترین خشونت ها در ولایت کندز یک زن بدلیل اینکه بدون اجازه شوهرش به بازار رفته با فیر کلاشینکوف شوهرش به قتل رسیده است .

به گزارش خبر گزاری خاورمیانه، به نقل از غلام محى الدين فرمانده امنيۀ ولسوالى چهاردرۀ کندز اين واقعه، در قريۀ يتيم این ولسوالی اتفاق افتاده و عامل آنان فرار کرده است.

از اين خانم که پنج سال از عروسى اش ميگذشت، دو کودک باقى مانده است.

به گفته نادره گياه رييس امور زنان کندز در سالجارى، اين يازدهمين مورد قتل زنان و دختران در اين ولايت است که اغلب عاملان آن فرار کرده اند.

او می گوید که خشونت عليه زنان و دختران در کندز، روز به روز افزايش مى يابد و بايد عاملان آن هرچه زودتر دستگير و مجازات شوند.

يک خانم ديگر نیز در شهر پلخمرى مرکز ولايت بغلان به قتل رسید و گفته می شود از او 4 کودک باقی مانده است.

به گفته داکتر گل محمد وردک سرطبيب شفاخانۀ ولايتى بغلان جسد اين خانم ٢٥ ساله که از ناحیه سر مورد اصابت مرمی قرار گرفته ساعت ٢ شب گذشته به این شفاخانه منتقل شده.

به گفته جاوید بشارت مادر مقتول ادعا دارد که داماد او دخترش را کشته ، تاکنون در پیوند به این رویداد فردی بازداشت نشده ، پولیس می گوید که تحقیقات خود را آغاز کرده.

اين پنجمين قتل در بغلان است که در سالجارى اتفاق افتاده است؛ ازين جمله، ماه گذشته جسد يک دختر ٢٢ ساله در ولسوالى نهرين دريافت شد و پوليس يکتن را در پيوند به قضيه بازداشت نمود.

اما کمیسیون مستقل حقوق بشرزون شمال شرق که بغلان و کندز نيز شامل آن است، از افزایش قتل زنان و دختران ابراز نگرانی نموده و بر دستگيرى و پیگیرى دوسیه های عاملان آن تاکيد ميکند.

کندز، زن کشته شده ، توسط شوهر


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.