قاریان افغانستان در مسابقات بین المللی قرآن مالزیا

۱۴ ثور ۱۳۹۵

13115890_1173491106050141_896994775_nپنجاه و هشتمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم مالزیا با حضور ده ها قاری از كشورهای مختلف از جمله افغانستان در مركز تجارت جهانی پوترا شهر كوالالامپور گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این مسابقات شب گذشته افتتاح شده و در آیین گشایش آن، «جمیل خیر باهاروم» وزیر دفتر نخست وزیر و وزیر امور مذهبی مالزیا حضور داشت.

قاریانی از 68 كشور در این مسابقات بین المللی قرآن به رقابت خواهند كرد و در بخش تلاوت چهارشنبه شب نماینده کشورمان به همراه قاریانی از فیلیپین، بنگله دیش و ایران تلاوت می ‌كند.

این مسابقات تا شنبه آینده در مركز تجارت جهانی پوترا شهر كوالالامپور ادامه می یابد.

جمیل خیر باهاروم، وزیر دفتر نخست وزیر و وزیر امور مذهبی مالزیا با تاكید بر بررسی اعتبار هرگونه اطلاعات توسط مسلمانان جهان، خواستار ممانعت از انتشار مطالبی شد كه تهمت و دشمنی محسوب می شوند.

وی تاكید كرد فناوری های نوین اگر مورد سوءاستفاده قرار گیرند هم اكنون می توانند پیامدهای عمده ای بوجود آورند و ارزشهای انسانی و احترام متقابل را به چالش بكشند.

پنجاه و هشتمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم مالزیا از امروز (14ثور) با شعار «وحدت، نبض تبادل ملی»، و با حضور 68 نفر در این رقابت های چهار روزه متشكل از 38 شركت كننده در بخش قرائت و 30 نفر در بخش حفظ برگزار می شود.

در مجموع 17 داور از كشورهای مصر، مغرب، عربستان سعودی، قطر، لبنان، اردن، اندونزیا، برونئی، تایلند و مالزیا این مسابقات بین المللی را داوری می كنند تا قاریان برتر را انتخاب كنند.

جایزه نفر نخست این دوره از مسابقات در بخش قرائت مردان و زنان یک شمش طلا به ارزش 18 هزار دالر و 10 هزار دالر پول نقد است.

نفر دوم، 7 هزار و 700 دالر، نفر سوم پنج هزار و 150 دالر دریافت کرده و در بخش حفظ نیز یک عدد شمش طلا به ارزش پنج هزار و 150 دالر، نفر دوم سه هزار و 850 دالر و نفر سوم هم دو هزار و 600 دالر دریافت خواهند کرد.

افغانستان

قاری

قاریان

مسابقه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed