فهرست طالبان صلح طلب در نشست چهار جانبه مشخص می شود

۲۰ جدی ۱۳۹۴

جاوید فیصل، معاون سخنگوی رئیس اجرائیجاوید فیصل، معاون سخنگوی رئیس اجرائی افغانستان گفته است که قرار است پاکستان فهرست طالبان موافق یا مخالف مذاکرات صلح را در نشست چهارجانبه پاکستان، افغانستان، امریکا و چین در اسلام آباد ارایه کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نشست چهار جانبه در مورد چگونگی مذاکرات صلح افغانستان فردا دوشنبه (۲۱ جدی) میان مقامات افغانستان، پاکستان، امریکا و چین در اسلام آباد پاکستان برگزار می شود.

در این نشست شماری از کارشناسان امور سیاسی افغانستان و پاکستان با حضور نمایندگان ایالات متحده امریکا و چین شرکت می کنند و تا کنون در باره اشتراک اعضای گروه طالبان در این نشست خبری منتشر نشده است.

با این حال یک جاوید فیصل، معاون سخنگوی رئیس اجرائی افغانستان گفته است که پاکستان فهرستی از افراد طالبان را تهیه می کند که موافق یا مخالف مذاکرات صلح هستند.

این مقام ریاست اجرائی کشور افزوده است که پاکستان موافقت کرده تا حمایت مالی خود را از جنگجویان طالبان که در پیشاور و کویته مستقر هستند، قطع کند.

به گفته وی این موافقت در دیدار ماه گذشته جنرال رحیل، لوی درستیز ارتش پاکستان با مقامات کابل به دست آمده است.

به گفته او، شورشیانی که در پاکستان مستقر هستند اجازه نخواهند یافت تا در افغانستان استقرار یابند.

آقای فیصل همچنان گفته است این توافقنامه شامل “همکاری دو جانبه برای نابودی تروریسم” نیز است.

او افزوده است: آنانی که مایل به صلح هستند می توانند به گفتگوها بپیوندند، اما آنانی که علاقمند ادامه جنگ هستند، هدف اقدامات ضدتروریستی مشترک قرار خواهند گرفت.

گفتگوهای روز دوشنبه در اسلام آباد ممکن است روند صلح را زنده کند.

مذاکرات صلح تابستان امسال پس از افشا شدن مرگ ملا عمر، رهبر پیشین طالبان متوقف شد و این مسئله سبب شد تا طالبان پس از یک دیدار در اسلام آباد، مذاکرات را ترک کنند.

پاکستان

چهارجانبه

دوشنبه

طالب

نشست


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed