فعالیت های انتخاباتی تیم صلح و اعتدال به حالت تعلیق درآمد

دسته انتخاباتی “صلح و اعتدال” به رهبری حنیف اتمر، فعالیت های انتخاباتی اش را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  دسته انتخاباتی “صلح و اعتدال” شام امروز (۱۷اسد) تصمیم خود مبنی بر تعلیق فعالیت های انتخاباتی اش را اعلام کرد.

متن کامل اعلامیه نشر شده این دسته انتخاباتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اعلامیه تیم صلح و اعتدال در مورد انتخابات
۱۷ اسد ۱۳۹۸ – کابل
افغانستان امروز در وضعیت حساس و سرنوشت ساز قرار دارد. در حالیکه مردم ما در معرض تهدیدات فزاینده قرار دارند فرصت های نیز در دسترس است که اگر از آن استفاده بهینه صورت گیرد امکان گذار از شرایط حساس کنونی و رسیدن به صلح و رفاه میسر خواهد شد. امروز رسالت تاریخی همه ما افغان ها این است که از وضعیت خود و کشور عزیز مان درک واقع بینانه داشته و نگذاریم فرصت های موجود از دست برود که در آن صورت مسوولیت تاریخی متوجه ما خواهد بود.

طوریکه به هموطنان عزیز ما مبرهن است روند ملی انتخابات به دلیل اقدامات غیر قانونی و بی باکانه تیم حاکم خدشه دار شده و اعتبار خود را کاملاً‌ از دست داده است. با وجود تلاش های جدی و متواتر تیم صلح و اعتدال در همکاری با سایر تیم های انتخاباتی در چارچوب شورای هماهنگی نامزدان،‌ به شمول اقدام در مورد تعلیق یک هفته یی کمپاین های انتخاباتی،‌ متاسفانه اصلاحات لازم به میان نیامده و مداخلات عریان دستگاه ارگ تا امروز ادامه دارد. با دوام چنین وضعیت امروزه هیچ اطمینانی در مورد شفافیت انتخابات و تضمین فضای آزاد و عادلانه برای انتخابات وجود ندارد.

همچنان، امنیت به مثابه مهمترین عنصر برای برگزاری انتخابات بیشتر از پیش به وخامت گراییده است. با گذشت هر روز تهدیدات علیه روند انتخابات افزایش یافته و تداوم این وضعیت نه تنها برای تیم های انتخاباتی و فعالیت های کمپاینی شان در سرتاسر کشور تهدید آمیز است بلکه زندگی میلیون ها افغان را که باید در انتخابات اشتراک کنند به خطر مواجه می سازد.

از جانب دیگر، تیم صلح و اعتدال در حالیکه به هدف شرکت در انتخابات ریاست جمهوری میزان ۱۳۹۸ پا به عرصه سیاسی کشور نهاده است، از همان آغاز تلاش برای صلح را نیز در محراق توجه خود قرار داده و در تمام روند ها و گفتگو های بین الافغانی معطوف به صلح سهم فعال گرفته است. دیدگاه ما از تلاش های موازی در دو عرصه انتخابات و صلح همواره این بوده که هر دو روند مذکور برای افغانستان دارای اهمیت حیاتی می باشند؛ ولی در حالیکه پروسه صلح به پیشرفت نایل گردیده مبرهن است که افزایش ناامنی ها و بی ثباتی سیاسی مرتبط به پروسه انتخابات و همچنان تهدیدات بالقوه در مقابل انتخابات، به یقین روند صلح را متضرر خواهد ساخت.

به باور ما؛‌ امروزه خواست و آرمان مردم افغانستان تامین صلح سرتاسری است. پروسه صلح به مرحله حساس و سرنوشت ساز رسیده و امید برای دستیابی به صلح پایدار از هر زمان دیگر بیشتر شده است. مردم ما از رهبران خود می خواهند تا این فرصت تاریخی را از دست نداده و با تمام تلاش و پشتکار در راه صلح قدم بگذارند.

بنابراین؛‌ با در نظر داشت موارد فوق تیم صلح و اعتدال با وحدت نظر همه رهبران تیم و با رعایت قانون اساسی و سایر اسناد تقنینی نافذ در کشور و با حفظ تمام حقوق و امتیازات قانونی خویش،‌ تصمیم گرفته است تا در روند کنونی انتخابات کمپاین خود را متوقف ساخته و به تعلیق قرار دهد. رهبری تیم صلح و اعتدال با در نظر داشت وضع متغییر در کشور نقش خود را متواتر تحت مطالعه قرار داده و در تطابق با شرایط و انکشافات سیاسی آینده تصامیم لازم را اتخاذ خواهد نمود.

و من الله توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *