فساد؛ مانع صلح، منبع تغذیه هراس‌افگنی

۱۲ ثور ۱۳۹۶

نماینده‌گی اتحادیه اروپا در افغانستان ضمن انتقاد از موجودیت فساد در ادارات دولتی، این پدیده را منبع تعذیه هراس‌افگنی و شورش‌گری و مانع تحقق صلح می‌داند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نماینده‌گی اتحادیه اروپا در افغانستان به نقل از «فرانز مایکل میلبن» در خبرنامه‌ای آورده است که فساد شورشگرى را تغذيه می‌کند و روند پيشرفت صلح را، لطمه وارد می‌کند.

وی گفته است که کمپاين مبارزه با فساد سال ٢٠١٧ هيئت اتحاديه اروپا که از ١٢ مارچ آغاز شده بود، امروز (12ثور) به پايان رسيد و قرار است سومين کنفرانس سالانۀ اتحاديۀ اروپا تحت عنوان «تشديد مبارزه عليه فساد در افغانستان»، به تاريخ هشتم «می» سال روان در ارگ رياست جمهورى برگزار شود.

ميلبن اظهار داشت که کمپاين تازه آنها بالاى مبارزه عليه فساد تمرکز زیاد داشته و در جريان دو ماه گذشته، یافته‌های زیادی به دست آورده‌اند.

نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان معتقد است که با توجه به اقدام‌های اخیر دولت افغانستان برای کسب حمايت جامعه جهانى؛ فساد  به معضل جدی تبدیل شده که هنوز هم در ادارات دولتی وجود دارد.

این در حالی است که دولت بارها از شعار مبارزه با فساد کار گرفته است؛ اما در عملی هیچ اقدامی صورت نگرفته و این پدیده همچنان در نهادهای دولتی وجود دارد.

اتحادیه اروپا

افغانستان

صلح

فساد


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.