فریب رسانه ای

۱۷ دلو ۱۳۹۴

12650520_1022879991106454_275583559_n

همزمان با عملیات های نظامی نیروهای بسیج مردمی عراق (حشد شعبی) در تطهیر شهرهای عراق از وجود ترویست های داعش –تحت حمایت برخی کشورهای عربی و مشخصاً کشورهای خلیج، ناخرسندی و عصبانیت رسانه ها و شخصیت های رسانه ای تابع این کشورها بر انگیخته شده و حمله ای رسانه ای در راستای مدخوش نمودن تصویر حشد شعبی عراق راه افتاده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در جدیدترین تلاش های مأیوسانه، تصویری از مسجدی نابود شده در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که در آن ادعا می شود مسجد اهل سنت در عراق توسط نیروهای حشد شعبی نابود شده است.

تصویری که در حال بازنشر است توسط حیال الشمری شاعر مشهور سعودی منتشر شده بود.

الشمری با مزدور خواندن نیروهای حشد شعبی، آنان را به نابودی مسجد و شکستن حرمت مقدسات متهم نمود. این در حالی است که مسجد موجود در عکس، مسجد شیعیان به نام امیر محمد البربغی در بحرین است که توسط نیروهای تحت حمایت عربستان رژیم آل خلیفه در حاشیه ی اعتراضات خواهان آزادی و مبارزه با فساد در کشور نابود شد.

از سویی دیگر سلسله ای از اظهارات ثامر السبهان سفیر عربستان سعودی در بغداد توسط وزارت خارجه ی عراق دخالت در امور کشور به شمار آمد و باعث فراخوانده شدن وی به وزارت خارجه شد.

السبهان نیروهای حشد شعبی را به قتل عام بر اساس مذهب متهم نموده بود. ناظران بر این باورند درماندگی پادشاهی عربستان سعودی در صحنه ی سیاسی میدانند و پس از پیشروی نیروهای حشد شعبی عراق به سوی شهر های محاصره شده توسط تروریست های داعش، رسانه های تابع عربستان را به استفاده از انواع شیوه های فریبکاری رسانه ای علیه فرزندان ملت عراق که تلفات جانی و نظامی سنگینی به تروریست های تحت حمایت کشورهای خلیجی وارد کرده اند، وادار نموده است.

السبهان،

حشد شعبی،

سفیر عربستان،

شعبی،

مسجد،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed