فرمانده پولیس بدخشان خواهان برکناری از وظیفه شد

۲۳ میزان ۱۳۹۴

FD02E433-E52B-43FC-BEAC-C5BFD2C82194_mw1024_s_nفرمانده پولیس ولایت بدخشان بعد از یک سال و شش ماه فعالیت در این سمت، به دلیل آنچه مداخله وکلای مجلس می داند، خواهان برکناری از وظیفه شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بر اساس مکتوبی که در صفحه رسمی جنرال بابه جان به نشر رسیده و در اختیار خبرگزاری خاورمیانه قرار گرفته است، فرمانده پولیس بدخشان از گسترش ناآرامی از کندز به این ولایت خبر داده است.

در این مکتوب آمده است که ناامنی از کندز به بدخشان رسیده و از سوی دیگر راه های توپخانه و شاه سلیم نیز به روی شورشیان از پاکستان باز بوده و به مشکلات امنیتی این ولایت افزوده است.

جنرال بابه جان در مکتوب که به وزارت داخله نگاشته است، یادآور شده که بعد از سقوط کندز، مداخله وکلای مجلس در کارهای وی در چهارچوب ایجاد پولیس محلی و خیزشهای مردمی افزایش یافته و دستورات وی بالای این خیزشها، بی تاثیر است.

در عین حال، در مکتوب آمده است که خواست آنها (طرف معلوم نیست که وکلا است یا نیروهای خیزش مردمی) زیاد بوده و از توان فرماندهی پولیس بدخشان خارج است.

در پایان این مکتوب از وزارت امور داخله خواسته شده است که برای جلوگیری از شرمنده گی نزد مردم بدخشان، شخص دیگری به سمت فرماندهی پولیس بدخشان شود.

جنرال بابه جان به وزارت امور داخله اطمینان داده است که در هر ولایت دیگر و یا هر سمت دیگر، حاضر به ایفای وظیفه است.

با تلاش فراوان، هیچ یک از نماینده گان بدخشان حاضر به گفتگو در این رابطه نشده و یا تلیفون های آنها خاموش بود.

این در حالی است که بعد از سقوط شهر کندز و عملیات گسترده نیروهای امنیتی، شماری از شورشیان به ولایت های همجوار از جمله تخار و بدخشان فرار کرده اند.

بابه جان،

بدخشان،

فرمانده،

مکتوب

وزارت داخله،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed