سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

فردی مشهوربه دست راست “بن لادن” از زندان آزاد میشود

دادگاه اردن حکم بی‌گناهی «نظریه‌پرداز جریان سلفی جهادی» را که به «دست راست بن‌لادن» مشهور و به فعالیت‌های تروریستی در اردن متهم است صادر کرد و خواستار آزادی فوری او شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «العربیه»، دادگاه امنیت ملی اردن حکم بی گناهی «عمر محمود محمد عثمان» ملقب به ابوقتاده را صادر کرد و این دادگاه دستور آزادی فوری وی را داد.

ابوقتاده به تشکیل یک سازمان تروریستی و پرونده‌ای از اتهامات تروریستی به نام پرونده «الالفیه» و دست داشتن در اقدامات تروریستی از جمله منفجر کردن یک مدرسه امریکایی متهم شده بود.

ابو قتاده که در اروپا به دست راست «بن لادن» ملقب شده بود، دهه ها در بریتانیا حضور داشت و دولت انگلیس قادر نبود او را به زادگاه خود در اردن بازگرداند.

دادگاه‌های انگلیس اعلام کرده بودند که این اتهامات تروریستی علیه ابوقتاده در هنگام شکنجه به دست آمده و نمی‌توان از آن استفاده کرد.

ابوقتاده در سال 1998 به صورت غیابی در اردن به اعدام محکوم شده بود که به حبس ابد با اعمال شاقه کاهش پیدا کرد و پس از آن نیز در سال 2000 نیز به اتهام تلاش برای هدف قرار دادن توریست‌ها به 15 سال زندان محکوم شده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *