فرار گروهی داعشیان از مصر به کشور لیبی

۲۰ ثور ۱۳۹۵

عناصر داعش

عناصر داعش

منابع امنیتی لیبی اعلام کردند که دهها نفر از عناصر گروه «ولايت سينا» شاخه گروه تروريستي داعش در سيناي مصري و شماري از سركرده هاي اين گروه از مصر به کشور لیبی فرار کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، براساس گزارش منبع تروریستان و داعشیان در جستجوي پناهگاهي امن، طي سه ماه گذشته از سينا در شرق مصر بوده است و در این مدت به ليبي فرار كرده اند.

همچنین يك منبع امنيتي در مصر اعلام كرده است كه از ولايت سينا در اين كشور تنها «فرياد كمك خواهي» براي ساير عناصر داعش باقي مانده است.

اين در حالي است كه عبدالفتاح السيسي رئيس جمهوري مصر چهارشنبه گذشته با صدور فرماني، براي سه ماه ديگر در ولایت سيناي شمالي حالت فوق العاده اعلام كرد.

بر اساس اين فرمان نيروهاي مسلح مصر در كنار پوليس اين كشور مسئوليت برخورد با گروه هاي تروريستي و حفظ امنيت ولایت سيناي شمالي را بر عهده داشته و با هرگونه نا امني برخورد خواهند كرد.

مصر اواخر ماه اكتبر سال 2014 در برخي بخش هاي ولایت سيناي شمالي از شهر رفح در مرز با نوار غزه تا غرب العريش بزرگترين شهر اين ولایت، وضع فوق العاده و مقررات منع آمد و شد اعلام كرد.

گفتنی است که شبه جزيره سينا همچنان محل فعاليت تروريست هاي مورد حمايت غرب و برخي كشورهاي منطقه از جمله گروه تروريستي ولايت سينا است كه پس از بركناري «محمد مرسي» رئيس جمهوري پيشين مصر در سال 2013، حملات خود را عليه نيروهاي پوليس و ارتش مصرشدت بخشيده اند.

ارتش مصر نيز از چندين ماه پيش عمليات نظامي گسترده اي را در مناطق رفح، شيخ زويد و العريش در شمال صحراي سينا براي سركوب گروه هاي تروريستي آغاز كرده است.

تاكنون صدها نظامي مصري در حمله هاي افراد مسلح در شبه جزيره سينا كشته شده اند.

امنیت

داعش

فرار از مصر به لیبی

لیبی

مصر


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed