فرار داعشی ها از سوریه به یمن

داعش برای فرار از موصل آماده می‌شودپایگاه خبری ۲۴ امارات امروز یکشنبه (۱ قوس) به نقل از منابع آگاه یمنی از فرار صدها تروریست داعشی از سوریه به یمن در پی بمباران های نیروی هوایی روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این پایگاه خبری به نقل از روزنامه کویتی القبس نوشت: صدها تن از تروریست های داعش که تا پیش از این در خاک سوریه حضور داشتند از طریق ترکیه به یمن فرار کرده اند.

این تروریست های عضو گروه داعش که از جنسیت های مختلف از جمله چچن، پاکستان، افغانستان، تونس، مصر، عربستان و یمن هستند بیشتر در ولایت های شبوه، حضرموت، عدن، ابین و المهره حضور دارند و برخی افراد این گروه نیز در ولایت های شمالی متمرکز شده اند.

گروهک تروریستی داعش به دنبال حملات گسترده نیروی هوایی روسیه و در ادامه حملات زمینی ارتش سوریه و متحدین این کشور دچار فروپاشی نظامی گردیده و هم اکنون با بحران های مختلفی از جمله نفت روبرو است و همین امر باعث شده تا این گروهک حالت فوق العاده نفتی اعلام کند.

همچنین اخیرا در خصوص تامین هزینه های مالی داعش اختلافاتی پیش آمده و همین امر بر تنگنای مالی داعش شدت بخشیده است و این گروهک را در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار داده است.

کشته شدن صدها تن از تروریست های داعش براثر حملات پی در پی ارتش سوریه و هواپیماهای جنگی روسیه، راهی برای اعضای این گروه بجز فرار باقی نگذاشته است.