سرطان ۲۵, ۱۳۹۹

فتنه گری آمریکا در قبال کوریای شمالی

pic-8734-1437976939ارگان رسمی حزب حاکم کوریای شمالی اعلام کرد که آمریکا با برگزاری بزرگترین رزمایش مشترک نظامی با کوریای جنوبی در شبه جزیره کوریا، پیونگ یانگ را به جنگی تمام عیار فرا می خواند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در گزارشی که خبرگزاری رسمی کوریای شمالی امروز چهارشنبه (۴ حمل) منتشر کرده، آمریکا به فرافکنی متهم شده و تحرکات رزمی این کشور در منطقه را با درخواست واشنگتن برای توقف برنامه تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ در تضاد دانسته است.

ارگان حزب حاکم کمونیست کوریای شمالی که دیدگاه دولت این کشور را منتشر می کند، تاکید کرده است که آنها از ما می خواهند برنامه هسته ای و تسلیحاتی خود را کنار بگذاریم در حالی که خود با برگزاری رزمایشی بزرگ با کشوری که ما با آنها پیمان صلح امضا نکرده ایم، بر طبل جنگ می کوبند.

گزارش تاکید کرده است؛ در صورت بروز درگیری، جنگ فقط محدود به منطقه شبه جزیره کوریا نخواهد بود بلکه آتش آن گریبان دیگران را نیز خواهد گرفت.

این کشور تاکید کرده است: چنانچه جنگی در آسیای شمال شرقی شروع شود فورا به جنگ جهانی تبدیل خواهد شد که قدرت های تسلیحاتی هسته ای را رودرروی یکدیگر قرار می دهد.

گزارش می افزاید: بهتر است آمریکایی ها اینطور فکر کنند که شروع یک جنگ به نفع کسی نیست و دنیا وارد نبردی بزرگ خواهد شد. در چنین صورتی و با عملکردی درایت مندانه می توان به دنبال راه حل بود.

در این گزارش افزوده شده که آمریکا تصور می کند جنگ در شبه جزیره کوریا به منطقه محدود خواهد شد و تا زمانی که اینگونه گمان می کند مشکل هسته ای حل و فصل نمی شود و در توقف برنامه هسته ای تسلیحاتی پیشرفتی بدست نخواهد آمد.

ارگان رسمی کوریای شمالی همچنین اضافه کرد که آمریکا از پیونگ یانگ می خواهد برنامه تسلیحات هسته ای را کنار بگذارد بی آنکه آماده امضای پیمان صلح و یا هر تعهدنامه دیگری باشد.

کوریای شمالی این رفتار و اقدامات آمریکا را مصداق سیاست های خصمانه واشنگتن بر ضد پیونگ یانگ می داند که تاکنون تغییری نکرده است.

این کشور تاکید دارد که سیاست های آمریکا نشان دهنده فرافکنی، اتخاذ سیاست های دوگانه و دوری از واقعیات است که به هیچ وجه باعث توقف توسعه زرادخانه های تسلیحاتی کوریای شمالی نمی شود.