غرق شدن 500 مهاجر در دریای مدیترانه

۲۴ سنبله ۱۳۹۳

سازمان بین المللی مهاجرت روز دوشنبه اعلام کرد هفته گذشته نزدیک به 500 مهاجر براثر غرق شدن قایق خود در دریای مدیترانه ناپدید شدند.

به گزارش خبرگزای خاورمیانه، این سازمان اعلام کرد دو فلسطینی که روز پنجشنبه یک کشتی کانتینر پانامایی در نزدیکی دریای مالت آنها را نجات داد اعلام کردند تقریبا 500 نفر سرنشین قایق آنها بودند و قاچاقچیان انسان عمدا سبب غرق شدن قایق شدند.

این منبع اعلام کرد مقامات ایتالیایی تحقیقی را آغاز کرده اند اما اگر این اخبار تأیید شود وخیم ترین حادثه غرق شدن کشتی در سال های اخیر رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم، این سازمان با محکوم کردن این اقدام گفت :علاوه براین، این یک حادثه نبوده بلکه  کشتار دسته جمعی بوده است.

این دو فلسطینی که کشتی کانتینر آنها را روز شنبه به پوتسالو در جنوب سیسیل منتقل کرد اعلام کردند به همراه 500 تن دیگر- سوری، فلسطینی و سودانی- از دمیاط در مصر حرکت کرده بودند.

به گفته این دو فلسطینی از اهالی غزه، ‌قاچاقچیان انسان چندین بار از مهاجران خواستند قایق خود را تغییر دهند و روز چهارشنبه از آنها خواستند به رغم میل خود به قایقی بسیار کوچک که به نظر ناامن می رسید بپرند. دو فلسطینی یک روز پس از غرق شدن قایق از آب گرفته شدند.

سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت در ایتالیا گفت : ‌ کشتی های یونان و مالت نه تن دیگر را نجات دادند اما به نظر می رسد بقیه جان خود را از دست داده اند.

500 مهاجر ،

دریای مدیترانه

غرق،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.