سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

غرب عامل ظهور و رشد”داعش” در عراق و سوریه است

رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس در اظهاراتی غرب را عامل ظهور و رشد داعش در عراق و سوریه خوانده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جان ساورز رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس از امریکا و انگلیس خواسته است که باید در زمینه مبارزه علیه گروه تروریتسی داعش در عراق و سوریه با جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند.

روزنامه تلگراف، نوشت که رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس(رئیس MI6) در اظهاراتی مدعی شد که آشوب و هرج و مرج جاری در سوریه که درها را به روی گروه‌ تروریستی «داعش» گشوده است، به این دلیل ایجاد شده که غرب در جنگ داخلی جاری در این کشور مداخله نکرده است.

وی تأکید کرد: انگلیس و امریکا باید راهی برای همکاری با ایران بمنظور مبارزه با مشکلات جاری در عراق و سوریه و حل مشکلات خاورمیانه پیدا کنند.

رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس در عین حال در اظهاراتی گفته است، روشی که غرب به جنگ‌های داخلی در سایر کشورها پاسخ می‌دهد، “معضلات واقعی” ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، پیشروی داعش در عراق و سوریه، از خلأیی که در پی بروز بحران ایجاد شده بود، سوء‌استفاده کردند، پرسش‌هایی را در خصوص موضع پیشین قدرت‌های غربی در عدم مداخله مستقیم مطرح کرده است.

فرانسه روز گذشته با انجام نخستین حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق، اولین قدرت غربی است که برای انجام حملات هوایی علیه این گروه تروریستی به امریکا پیوسته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *