اسد ۱۷, ۱۳۹۹

عملیات سری پهپاد آمریکا برای تعقیب مقامات ارشد داعش در سوریه

ISIS1نیروهای عملیات‌های ویژه وزارت دفاع و امینت ملی آمریکا (سیا) عملیاتهای هوایی سری را برای تعقیب و جست‌وجوی مقامات ارشد داعش در سوریه آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این کمپین جدا از کمپین ضد داعش تحت امر آمریکا در سوریه و عراق است. واشنگتن در راس کمپین هوایی چند ملیتی قرار دارد که از اگوست سال ۲۰۱۴ میلادی مواضع داعش در غرب آسیا را مورد حملات هوایی قرار داده است.

مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود گفتند، برنامه کشتار سیا و نیروهای عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا که با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مسلح صورت می‌گیرد، قصد دارد، شبه نظامیان مظنون داعش را که گمان می‌رود جزء مقامات عالی رتبه و با ارزش این گروه تروریستی هستند، پیدا کرده و آن‌ها را نابود کند.

این در حالی است که مقامات سیا و نیروهای عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا هنوز در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.

تمرکز این کمپین بر ماموران و سرکردگان گروه داعش معطوف است که به دنبال توسعه شبکه داعش فراتر از مرزهای سوریه هستند. به گفته منابع آگاه، تاکنون این کمپین سری تنها تعداد اندکی از ۲۵۰۰ حمله هوایی را که طی سال گذشته میلادی توسط نیروی هوایی آمریکا علیه مواضع داعش صورت گرفته گزارش داده‌اند. اما مقامات معتقدند کمپین سیا- نیروی عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا یک مدل همکاری است که می‌توان در درگیری‌های آتی از آن‌ها استفاده کرد.