عطامحمد نور: ائتلاف ما دوامدار است و از هم نمی پاشد

۲۵ سرطان ۱۳۹۶

عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان امروز یکشنبه (25 سرطان) در یک نشست خبری در شهر مزار شریف ولایت بلخ گفت: ائتلاف ما دوامدار است و از هم نمی پاشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای نور ضمن تاکید بر ایجاد شورای ائتلاف برای نجات افغانستان گفت: ما تصمیم خود را بعد از رای زنی با دیگر ائتلاف ها نهایی می کنیم.

وی خاطر نشان کرد که ما از راه معقول و فعالیت های بزرگ مدنی با تشکیل ائتلاف نجات افغانستان میخواهیم به حق خود برسیم.

عطا محمد نور خاطرنشان کرد که به هیچ کشوری وابسته نیست و اگر حكومت اصلاح نشود و دوستان بين المللي ما طرف واقع شوند، ما از كمك هر كشوري استفاده خواهيم كرد.

والی در واکنش به سخنان رييس جمهورغني گفت که ثبت كردن دارايي ها مهم نيست، بلکه شفافيت در قرارداد هاي ميليون دالري مهم است و دزد هم كساني هستند كه كميته تداركات در اختيار شان می باشد.

آقای نور با اشاره به پرونده جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری گفت: پرونده جنرال صاحب دوستم سياسي است.

همچنین عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش تندی خطاب به داکتر “عبدالله عبدالله ” رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی تاکید کرد که شما كه از خون مردم دفاع كرده نمي توانيد، شرم است كه به خاطر معاش دالري در قصر سپيدار حضور داريد.

گفتنی است شورای ائتلاف نجات افغانستان اخیرا میان محمد محقق، عطامحمد نور، جنرال عبدالرشید دوستم و صلاح الدین ربانی در کشور ترکیه ایجاد شد اما تا کنون به طور رسمی در داخل افغانستان اعلام موحودیت نکرده است.

ائتلاف نجات افغانستان

بلخ

پرونده دوستم

جمعیت

عطا محمد نور،

والی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.