عربستان به شکل مخفیانه قصد دارد سیاست‌های پاکستان را تغییر دهد

یک روزنامه پاکستانی عربستان سعودی را به اقدامات محرمانه در خصوص تغییر سیاست های پاکستان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از اسپوتنیک، روزنامه پاکستانی «دیلی تایمز» در گزارشی تحت عنوان «چه چیزی در عربستان آماده می شود» نوشت: با گذشت ۵ ماه از استعفای نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان از سمت خود و شکست در جایگزین کردن برادرش، نواز شریف قصد سفر محرمانه به عربستان دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان قرار است به عربستان سفر کند در حالی که برادر وی شهباز شریف نیز در عربستان به سر می برد این در حالی است که اخباری در خصوص قصد و اراده عربستان برای حمایت مجدد از نواز شریف که طی ۱۷ سال ادامه داشت منتشر شده بود.

منابع آگاه در گفتگو با این روزنامه پاکستانی تاکید کردند که نواز شریف سعی دارد از طریق سفر به عربستان مسئولان این کشور را قانع کند تا بار دیگر از وی حمایت کنند چرا که در ۲۸ جولای، دادگاه عالی پاکستان حکم به برکناری وی داد.

آنها تاکید کردند که عربستان دارای نفوذ گسترده ای در نهادهای امنیتی پاکستان است. دلیل رویگردانی عربستان از نواز شریف به دلیل موضع وی در قبال جنگ علیه یمن و بحران قطر است. این منابع گفتند که عربستان یک فروند هواپیمای مخصوص برای برادر نواز شریف ارسال کرده تا وی را به عربستان بیاورد و مستقیما با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دیدار کند. صبح روز بعد نواز شریف نشست محرمانه ای با جنرال «ناصر جنجوعه» مشاور امنیت ملی پاکستان به مدت ۵ ساعت برگزار کرد که نشان می دهد اقداماتی در پشت پرده انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *