عربستان برای جبران شکست خود در یمن، به مزدوران «آکادمی» رو می آورد

۲۴ حوت ۱۳۹۴

12834554_568294346665080_2051922097_nضاحی خلفان، فرمانده پولیس شهر دبی با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، از جزئیات توافق همکاری میان شرکت امنیتی آکادمی که پیشتر با نام بلک واتر شناخته می‌ شد با محمد بن سلمان آل سعود، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان پرده برداشت.

بر اساس این اطلاعات گفتگوهای مستقیم عربستان با اریک پرنس مؤسس شرکت امنیتی آکادمی که هم اکنون مقیم امارات است و کریگ نیکسون مدیر فعلی آن با وساطت شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده‌ی عربی صورت گرفته است.

فشار اذهان عمومی به دنبال ناکامی عملیات موسوم به طوفان قاطعیت به رهبری عربستان سعودی در تحقق اهداف مد‌نظر از آن پس از گذشت یک سال از تجاوز نظامی به یمن، ریاض را به کار گرفتن 1400 مزدور «آکادمی» در توافقی 539 میلیون دالری وادار کرده است.

بنا به خواسته‌ی ریاض این مزدوران علاوه بر هدف قرار دادن ارتش ملی و کمیته های مردمی یمن، مسئولیت ارعاب قبائلی که زیر بار تطمیع و تهدید عربستان را نرفته و بر حمایت از نیروهای انقلابی کشور تأکید کرده اند را برعهده دارند. عربستان همچنین متعهد گردیده با اعمال نفوذ خود از هر گونه اقدام شاخه‌ی سازمان تروریستی القاعده در یمن علیه مزدوران «آکادمی» جلوگیری کند.

به گفته‌ی خلفان در صورت کشته شدن هر یک از مزدوران آمریکایی «آکادمی»، عربستان موظف به پرداخت 300 هزار دالر است در حالی که این مبلغ برای نیروهای محلی 35 هزار دالر و برای مزدوران از سایر ملیت‌ها 150 هزار دالر خواهد بود.

آمریکایی،

اکادمی،

شکست،

عربستان،

مزدوران،

موظف

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed