عراق: آمریکایی ها ابوبکر البغدادی را پنهان کرده اند

۵ قوس ۱۳۹۶

یک فرمانده «الحشد الشعبی» عراق اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش که تا کنون از سرنوشت او اطلاعاتی در دست نبوده، به وسیله نیروهای آمریکایی بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «جبار المعموری» یکی از فرماندهان الحشد الشعبی عراق گفت: که آمریکایی ها البغدادی را در اختیار دارند و تا زمانی که برای آنها مفید باشد اقدام به اعدام او نخواهند کرد.

به گفته این مسئول عراقی آمریکایی ها تا زمانی رهبر داعش را زنده نگه میدارند که برایشان قابل استفاده باشد و پس از آن وی را اعدام خواهند کرد و ماجرای مرگش را نیز مانند یک فیلم هالیوودی کارگردانی خواهند کرد تا جهان روایت آمریکا از سرنوشت البغدادی را باو کند.

العمعوری تأکید کرد که دنیا به این نتیجه رسیده که همه گروه های افراط گرا که در چند دهه گذشته ظهور پیدا کرده و ادعای پیروی از اسلام را داشته اند به وسیله سازمان اطلاعات آمریکا ایجاد شده اند که متأسفانه با نقش چشمگیر و حمایت مالی کشورهای عربی پدید آمدند.

به گفته وی داعش برای آمریکا بهانه بازگشت به عراق را با عنوان «مبارزه با تروریسم» فراهم کرد، اما با فتوای مرجعیت در عراق و تشکیل الحشد الشعبی این رویای آمریکایی برباد رفت و تشکیل بسیج مردمی عراق معادلات قدرت را در عراق تغییر داد.

آمریکا،

ابوبکر البغدادی،

الحشد الشعبی

داعش،

عراق،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.