عذرخواهی آمریکا از جاپان

آشتون-کارترپنتاگون بابت تجاوز و قتل وحشیانه زن ۲۰ ساله جاپانی به دست یکی از نظامیان آمریکایی مستقر در جزیره اوکیناوا عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از روزنامه آساهی، جنرال ناکاتانی وزیر دفاع جاپان گفت که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با وی بابت کشته شدن زن ۲۰ ساله جاپانی در اوکیناوا توسط یکی از نظامیان آمریکایی مستفر در این منطقه عذرخواهی کرده است.

بر اساس این گزارش، ناکاتانی به کارتر گفته است که قتل وحشیانه یک زن از سوی نظامیان آمریکایی بسیار زشت و تاسف آور است.

پولیس اوکیناوا روز پنج شنبه کنک فرانکلی شینزاتو، یکی از کارکنان پایگاه هوایی کادنا در این جزیره را به اتهام آنچه که «دور انداختن»‌ جسد یک زن جاپانی به نام رینا شیمابوکورو اعلام شده دستگیر کرد.

این مرد آمریکایی براساس گزارش‌ها اعتراف کرده که این دختر ۲۰ ساله جاپانی را هدف تجاوز قرار داده و او را به قتل رسانده است. روز جمعه شینزو آبه، نخست وزیر جاپان بعد از دستگیری این نظامی آمریکایی نسبت به این قتل ابراز انزجار کرده و فومیو کیشیدا، وزیر خارجه جاپان نیز برای اعتراض اقدام به احضار کارولین کندی، سفیر آمریکا در این کشور کرد.

در حال حاضر حدود ۵۰ هزار تفنگدار دریایی آمریکا در خاک جاپان مستقر هستند که بیشتر این نیروها در جزیره اوکیناوا مستقر هستند.

مردم جاپان خواستار خروج کامل نظامیان آمریکایی از خاک کشورشان هستند.

Author