عبدالله پرطرفداراترین فرد فیس بوک در افغانستان

رهبران کشورهای جهان برای نشر خبرها، عکسها و اتفاقات مهم در مورد خودشان و یا حواشی کشور و اطرافش در صفحات اجتماعی فعالیت دارند که این امر در افغانستان نیز به وضوح دیده می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رهبران، سیاسیون و افراد بانفوذ افغانستان در صفحات اجتماعی به ویژه فیس بوک فعالیت ویژه ای دارند.

در بین رهبران افغانستان، داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور امروز (۱۱جدی) از ۴میلیونی شدن صفحه فیس بوکش خبر داد و با این حساب در صدر بیشترین طرفدار این صفحه اجتماعی در بین همه افراد افغانستان قرار گرفت.

داکتر عبدالله بعد از این اتفاق نوشت :«شمار دوستان و مخاطبان ما در صفحه رسمی ‌ام در فیس بوک به ۴ میلیون تن رسیده است. به این بهانه، از هر یک شما به‌ خاطر پیگیری اوضاع سیاسى کشور و علاقمندی دنبال ‌کردن فعالیت ‌ها و کارکردهای روزانۀ ما سپاسگزاری می ‌کنیم.»

حضور در برنامه های متعدد خارجی و فعالیت بیشتر و در عین حال برخی حواشی از جمله عکسهای زیبا در فرانسه را می توان مهمترین عوامل در پرطرفدار بودن صفحه رسمی داکتر عبدالله که از سوی فیس بوک «وری فای» (تیک آبی) شده دانست.

بر اساس تحقیق خبرگزاری خاورمیانه، دیگر رهبران کشور نیز در صفحات اجتماعی از جمله فیس بوک فعالیت دارند که از این بین، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور؛ یک میلیون و ۶۵۹ هزار مخاطب دارد، حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور بیش از ۳۵۵ هزار دنبال کننده دارد، صفحه صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه را نیز بیش از ۴۸۳هزار مخاطب تعقیب میکند، بیش از ۲۶۹هزار تن نیز صفحه امرالله صالح، سرپرست وزارت امور داخله را پیگیری می کنند.

محمد محقق، معاون ریاست اجرائیه صفحه ای ندارد؛ اما حساب کاربری اش را بیش از ۱۳۶ هزار تن تعقیب می کنند و سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور نیز بیش از ۴۷ هزار تعقیب کننده دارد.

در بین ادارت دولتی نیز صفحه رسمی ارگ ریاست جمهوری با ۱میلیون و ۷۱۹ هزار تعقیب کننده، در صدر قرار دارد، صفحه وزارت امور داخله را نیز بیش از یک میلیون و ۳۲۷ هزار تن تعقیب می کنند.

صفحه ریاست اجرائیه بیش از ۷۲۸ هزار، وزارت دفاع بیش از ۲۳۴ هزار، ریاست امنیت بیش از ۱۶۷ هزار، وزارت امور خارجه نیز با بیش از ۱۳۷ هزار از جمله پر طرفدارترین صفحات فیس بوک در کشور هستند.

فیس بوک، مهمترین و پرکاربردترین صفحه اجتماعی در افغانستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *