عبدالله و احمدزی به زودی به توافق نهایی خواهد رسید

14 سپتامبر 2014

حامد کرزی، رئیس‌جمهوری کشور اعلام کرد: عبدالله و احمدزی کاندیدهای ریاست‌جمهوری در یکی دو روز آینده به توافق نهایی در مورد تشکیل حکومت وحدت ملی خواهند رسید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کرزی روز گذشته با عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی به صورت جداگانه در ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان دیدار کرد، که در این دیدارهای جداگانه هر دو کاندیدا تمایل به همکاری و تفاهم از خود نشان داده و در یک یا دو روز آینده توافق نهایی میان آن‌ها صورت خواهد گرفت.

کرزی همچنین از دیدار با کاندیداهای ریاست‌جمهوری کشورش اظهار خوش‌بینی کرده و گفته است که توافق میان آن‌ها تقریبا نهایی شده است.

در همین حال فاضل سانچارکی، سخنگوی تیم انتخاباتی عبدالله اعلام کرد: کرزی در گفت‌وگو با عبدالله تأکید کرده است که انتقال قدرت بر مبنای اعلام نتیجه انتخابات پس از توافق میان دو کاندیدا سریع‌تر صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: کرزی هر نوع طرح جایگزین به جای انتقال قدرت بر مبنای توافق دو کاندیدای ریاست‌جمهوری را رد کرده است.

این در حالی است که عبدالله عبدالله، نامزد معترض این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در آخرین اظهارات خود گفته که اعلام نتیجه نهایی و حکومت بر آمده از تقلب را نمی‌پذیرد.

از سویی هم اشرف‌غنی احمد زی، تنها رقیب عبدالله از کمیسیون انتخابات افغانستان خواسته تا زودتر نتیجه نهایی را اعلام کند و خطاب به تیم عبدالله اعلام کرده است که تنها راه بیرون رفتن افغانستان از بحران تشکیل حکومت وحدت ملی است.

اشرف

انتخابات

تفاهم گ

عبدالله

غنی

کرزی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.