عبدالله عبدالله با حسن روحانی دیدار کرد

عبدالله و روحانیدکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در ترکیه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این دیدار عصر روز پنجشنبه (۲۶ حمل) در حاشیه سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه صورت گرفت.

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در این دیدار با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از مردم افغانستان بویژه در دوران سختی‌ها و دشواری‌ها یاد کرد.

وی گفت: اراده افغانستان بر توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و اجرای توافقات میان دو کشور است که امیدواریم با فعال شدن کمیسیون مشترک ایران و افغانستان، روند همکاری‌های دو کشور شتاب بیشتری بگیرد.

همچنین رئیس‌جمهوری ایران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت افغانستان بوده و خواهد بود، گفت: تلاش برای تعمیق و تحکیم هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو دولت ایران و افغانستان ضروری است.

حسن روحانی روابط دیرینه، اشتراکات فرهنگی و نزدیکی دو ملت را برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت دانست و اظهارداشت: ملت افغانستان در طول سال‌های متمادی سختی‌های فراوانی را متحمل شدند، اما در مسیر استقلال و امنیت خود پایدار بودند.

رییس‌ جمهور ایران با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌ها و روابط تهران – کابل برای دستیابی به منافع مشترک دو ملت، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار توسعه ثبات و آرامش در افغانستان است و همیشه در کنار مردم این کشور خواهد بود.

روحانی ارتقاء روابط بخش های خصوصی و گسترش همکاری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایران و افغانستان را گامی مهم در استحکام روابط دو کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش طرفین شاهد ارتقاء سطح مناسبات دو کشور باشیم.