عاشورا به نماز زنده است

۲ عقرب ۱۳۹۴

IMG_9351مردم و عزداران شهر کابل، با توجه به باران شدید، نماز ظهر عاشورا را شکوه خاصی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، امروز (شنبه دوم عقرب) برابر است با دهم محرم و روز عاشورا، روز شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع).

در این روز مسلمانان به عزاداری و نذر دادن مصروف هستند و به نوعی قیام امام حسین (ع) را زنده نگه می دارند و تلاش دارند تا رهرو راه آن حضرت باشند.

اما امام حسین (ع) در ظهر عاشورا و با آنکه از سوی دشمن تهدید شده و مورد حمله بود، نماز را فراموش نکرده و با اقامه نماز ثابت کرد که زنده نگه داشتن اسلام از زنده بودن با ذلت برایش بااهمیت تر است.

به همین منظور عزاداران امام حسین (ع) بعد از برگزاری مراسم عزاداری، نماز ظهر عاشورا را با شکوه و جلال زیاد برگزار کرده و رکن اصلی اسلام را زنده نگه می دارند.

به همین منظور، ظهر امروز و با توجه به بارندگی شدید باران، شمار زیادی از عزداران پایتخت افغانستان، در چهارراهی پل سوخته و در جوار حربی شوونځی، نماز ظهر عاشورا را برگزار کردند.

نکته جالب توجه در این مراسم، حضور پرشور جوانان و دختران بود که در کنار بزرگان و ریش سفیدان، بارش باران و سردی نسبی هوا را تحمل کرده و در صف های نماز ایستادند.

سید محمد که در صف نماز حضور داشت به خاورمیانه گفت :«وقتی که نیزه و تیر و شمشیر مانع نماز امام حسین (ع) نشد؛ باران و برف نیز نباید مانع برگزاری نماز در ظهر عاشورا و برای پیروان آن حضرت شود.»

به گفته وی، امام حسین (ع) با برگزاری نماز ظهر عاشورا و در حالی که شماری از یارانش وظیفه سپر شدن برای ممانعت از برخورد نیزه و تیر به نمازگزاران بود، ثابت کرد که دین برایش با اهمیت تر است.

گفتنی است که بعد از برگزاری نماز ظهر عاشورا، نمازگزاران به عزاداری امام حسین (ع) پرداختند.

قابل ذکر است که نماز ظهر عاشورا همزمان در کابل در دیگر ولایت های کشور و دیگر کشورهای اسلامی نیز با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد.

برگذار

ظهر،

عاشورا،

نماز،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed