طی چهار ماه اخیر، 1000 کودک در یمن کشته و زخمی شده اند

۲۹ اسد ۱۳۹۴

A boy sits at the site of an air strike at a residential area near Sanaa Airportصندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد که با افزایش تلفات کودکان در یمن، روزانه ۸ کودک يمني در نتيجه جنگ و درگيري ها کشته مي شوند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آمارها نشان مي دهد که در چهار ماه گذشته که يمن درگير جنگ بوده است، حدود ۴۰۰ کودک در اين کشور کشته و ۶۰۰ کودک نيز زخمي شده اند.

جولين هارنيس، نماينده يونيسف در يمن، گفته است که کودکان در يمن به وسيله بمب و گلوله و يا در اثر بيماري و سوء تغذيه جان خود را از دست مي دهند.

بنا به گزارش صندوق کودکان ملل متحد، خدمات بهداشتي در يمن مختل شده است، سطح سوء تغذيه کودکان بالاست و عده زيادي از کودکان نيز در جنگ ها به کار گرفته مي شوند.

گزارش سازمان ملل نشان مي دهد در سراسر کشور يمن، حدود ۱۰ ميليون کودک – ۸۰ درصد از جمعيت زير ۱۸ سال کشور – نياز به کمک هاي انسان دوستانه فوري دارند و بيش از ۱ ميليون و ۳۰۰ هزار کودک نيز مجبور به ترک خانه هاي خودشان شده اند.

گفتني است؛ نيروهاي يونيسف در يمن براي پاسخ به نيازهاي حياتي کودکان با ارائه آب سالم و درمان برخي بيماري ها مانند سوء تغذيه، اسهال، سرخک و ذات الريه فعال هستند.

همچنين يونيسف در شش ماه گذشته، آژانس حمايت رواني را براي کمک به بيش از ۱۵۰ هزار کودک به منظور آموزش در مورد مقابله با وحشت از جنگ ايجاد کرده است و به ۲۸۰ هزار کودک نيز آموزش داده شده که چگونه از آسيب ناشي از مهمات منفجر نشده در امان باشند.

گفتني است؛ يونيسف اعلام کرده است تاکنون، تنها ۱۶ درصد از بودجه ۱۸۲ ميليون و ۶۰۰ هزار دالري لازم براي اقدامات بشردوستانه در يمن تأمين شده است.

زخمی،

کشته ،

کودکان،

یمنی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed