طرح حمله تهاجمی و انتحاری به وزارت دفاع ملی خنثی شد

۱۶ میزان ۱۳۹۴

Captureماموران ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از یک حمله تهاجمی و انتحاری به مقر وزارت دفاع ملی کشور در کابل جلوگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شبکه تروریستی حقانی طرح حمله انتحاری و تهاجمی را به وزارت دفاع ملی کشور ریخته بود که توسط ماموران ریاست عمومی امنیت ملی کشور خنثی شد.

براساس بیانیه ریاست عمومی امنیت ملی قرار بوده این حمله توسط پنج عامل انتحاری به مقر وزارت دفاع ملی افغانستان در کابل به اجرا گذاشته شود.

شاه محمد مشهور به شفیق و شیرآغا مشهور به نورمحمد توسط ماموران ریاست عمومی امنیت ملی شناسایی و بازداشت شده اند.

تروریستان اعتراف نموده اند که تعلیمات نظامی و تروریستی را در میرامشاه فرا گرفته و بدستور بلال یک تن از سازماندهندگان حملات تروریستی شبکه حقانی جهت انجام حمله بالای وزارت دفاع ملی به کابل اعزام گردیده بودند.

در بیانیه امنیت ملی گفته شده که تروریستان قصد داشتند نخست یک عراده موتر نوع تونس را که در آن ۲۵۰ کیلو گرام مواد انفجاری نوع RDX- HMS مخلوط با امونیم نایتریت جاگذاری شده بود، منفجر نمایند.

تروریستان قصد داشتند که پس از انفجار موتر بمب گذاری شده و در زمان تجمع نیروهای امنیتی در محل رویداد یک عامل انتحاری  جلیقه انتحاری همراهش را منفجر سازد و با استفاده از فرصت سه تروریست دیگر مجهز با سلاح و بم های مختلف ا داخل محوطه وزارت دفاع ملی شده و حملات خویش را انجام دهند.

گفتنی است که مواد انفجاری بعد از کشف و خنثی سازی توسط ماموران ریاست عمومی امنیت ملی در ساحه ده سبز شهر کابل منفجر گردیده است.

امنیت ملی کشور

انتحاری

تروریستی

کابل

موتر نوع تونس

وزارت دفاع ملی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed