طراحان ترور یک عالم دینی بازداشت شدند

۱۲ قوس ۱۳۹۷

یک ملا امام مسجد و یک افسر برحال پولیس که قصد ترور یک عالم دینی را در شهر کابل داشتند، از سوی موظفین امنیت ملی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست امنیت ملی، این ملا امام مسجد و افسر برحال پولیس عضویت شبکه تروریستی حقانی را داشتند.

در خبرنامه آمده است که این افراد باالفعل همراه با یک میل تفنگچه صدا خفه کن بازداشت شدند.

به نقل از خبرنامه:  «نورالرحمن فرزند حبیب‌الرحمن ملا امام مسجد جامع حضرت بلال در ناحیه پنجم و عنایت ‌الله فرزند خان ‌شاه افسر برحال حوزه هشتم پولیس توسط قاری نورآغا مشهور به الماس، فرمانده شبکه تروریستی حقانی در ولایت میدان وردک به شبکه تروریستی حقانی جذب و پلان ترور یک تن از علما را طرح‌ ریزی نموده و به روز جمعه مورخ دوم قوس 1397 ذریعه یک عراده موتر کرولای سراچه به یکی از مساجد شهر کابل رفته تا به ‌وسیله تفنگچه «خپکن ‌دار» پلان خود را عملی و یک تن از عالمان دین کشور را ترور نمایند.»

بر اساس معلومات ریاست امنیت ملی، این دو تروریست قبل از رسیدن به هدف، توسط موظفین این اداره شناسایی و بازداشت شده و به جرمشان اعتراف کردند.

ریاست امنیت ملی در مورد عالم دینی که مورد ترور بوده، معلومات ارائه نکرده است.

ترور عالمان دین در این اواخر افزایش یافته و نزدیک به دو هفته پیش رئیس شورای علمای ناحیه هفتم شهر کابل از سوی افراد مسلح ترور شده بود.

بازداشت

ترور

عالم دین

کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.