طالبان مسلح: آمریکا را مجبور به ترک افغانستان می‌کنیم

سخنگوی طالبان مسلح در واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا در سازمان ملل، تاکید کرد که آمریکا به دنبال تشدید جنگ در افغانستان است و ما آنها مجبور می‌کنیم تا این کشور را ترک کنند.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «جان سالیوان» معاون وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان اظهار داشت که باید با یک تعهد مشترک و قاطع به طالبان مسلح نشان دهیم که در میدان‌های جنگ چیزی به دست نمی‌آورند.
وی تاکید کرده بود برای اینکه طالبان مسلح به مذاکره با دولت افغانستان تمایل پیدا کند باید برای منزوی کردن این گروه تلاش کرد.
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان مسلح با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات معاون وزیرخاجه آمریکا اعلام کرد که سیاست استفاده از زور و فشار در افغانستان هرگز نتیجه نداده است و در آینده نیز نتیجه نخواهد داد.
وی افزود: با وجود ناکامی‌های مکرر در میدان جنگ؛ صحبت از زور و اعمال فشار این موضوع را نشان می‌دهد که یا آمریکا درک درستی از واقعیت ندارد و یا برای ایجاد ناامنی و افزایش جنگ در این کشور تلاش می‌کند تا به اهداف خود در منطقه دست یابد.
مجاهد با اشاره به رقابت این کشور با سایر قدرت‌های جهان تاکید کرد که واشنگتن منطقه را به سوی گسترش جنگ و درگیری می‌برد.
مقامات دولت ترامپ پس از اعلام استراتژی واشنگتن برای افغانستان تاکید کرده‌اند که از طریق اعمال فشار نظامی گروه طالبان مسلح را به مصالحه با دولت افغانستان وادار خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *