طالبان مسلح؛ حامی پروژه های ملی، ادامه دهنده حملات نظامی

۱۰ قوس ۱۳۹۵

یک روز بعد از آنکه طالبان مسلح اعلام کردند از پروژه های ملی افغانستان حمایت کرده و از آن محافظت می کنند، مسوولیت سقوط هلیکوپتر نظامی در بادغیس را به عهده گرفتند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان مسلح با نشر خبرنامه ای گفته است که هلیکوپتر حامل فرماندۀ قول اردوی ۲۰۷ ظفر را آنان هدف قرار دادند.

در خبرنامه آمده است که این هلیکوپتر در منطقۀ موریچاق ولسوالی مرغاب ولایت بادغیس توسط طالبان مسلح هدف قرار گرفته و در نتیجه آن، جنرال محی الدین غوری و شماری از افراد کلیدی دولتی جان باخته اند.

بر اساس معلومات خبرنامه طالبان مسلح، این هلیکوپتر اردوی ملی چهار بار به محل حادثه پرواز کرده که بعد از انتقال سربازان، برای بار آخر مقام های عالی رتبه نظامی و دولتی را انتقال می داد، که هدف قرار گرفت.

قابل ذکر است که وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که هلیکوپتر حامل جنرال محی الدین غوری در نتیجه مشکلات فنی سقوط کرده است.

این در حالی است که روز گذشته طالبان مسلح اعلام کرده بودند از تمام پروژه های ملی که به نفع افغانستان باشد، حمایت کرده و از آن حفاظت نیز خواهند کرد.

خواست مجلس برای تحقیقات بیشتر

با این حال شماری از اعضای مجلس نماینده گان خواستار تحقیقات بیشتر در مورد علت سقوط این هلیکوپتر شدند.

غلام فاروق مجروح، نمایندۀ مردم هرات در مجلس نماینده ‌گان در ساعت امتیازی امروز (10قوس) گفت که این رویداد باید به صورت همه جانبه بررسی شود.

به باور وی، باید مشخص شود که آیا دست هایی در پشت این حادثه دخیل بوده است یا نه؟

در عین حال، عارف رحمانی، نماینده مردم غزنی در مجلس اظهار داشت که باید توطئه و یا سهل انگاری در سقوط هلیکوپتر حامل جنرال غوری مشخص شود.

وی از دست دادن فرمانده قول اردوی 207 ظفر را یک ضایعه بزرگ برای بخش نظامی کشور دانست.

گفتنی است که هلیکوپتر حامل فرمانده قول اردوی 207 ظفر، عصر دیروز در منطقه موریچاق ولسوالی مرغاب ولایت بادغیس سقوط کرد که در نتیجه، جنرال محی الدین غوری و یک پیلوت جان باخته و رئیس شورای ولایتی و امنیت بادغیس نیز همراه با شمار دیگر زخمی شده اند.

بادغیس

سقوط هلیکوپتر

طالبان مسلح

محی الدین غوری


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.