طالبان در نقش «بلک واتر»!!

رئیس شرکت خصوصی امنیتی «بلک واتر» می گوید که نقش آنها بعد از امضای توافقنامه صلح به طالبان واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، اریک پرینس گفته است که «بلک واتر» دیگر نقشی در جنگ افغانستان ندارد.

وی اظهار داشت که شرکت «بلک واتر» قرار بود که در برابر گروه های دیگر از جمله داعش در افغانستان جنگ کند که این امر بعد از امضای توافقنامه صلح، به طالبان داده شده است.

پرینس افزود که با توجه به رابطه نزدیک با رئیس جمهور امریکا، تلاش کرده تا در ادامه جنگ در افغانستان به شرکتش نقش داده شود که این کار صورت نگرفته است.

بر اساس معلومات رئیس بلک واتر، بر اساس توافقنامه امریکا و طالبان، این گروه می بایست در برابر داعش، القاعده و دیگر گروه‌ های تروریستی که بر ضد منافع امریکا کار می ‌کنند، مبارزه کند.

پرینس تصریح کرد که از ۲۰ سال به این سو، شرکت بلک واتر ماموریت داشت تا در راستای منافع امریکا، بر علیه گروه های تروریستی در افغانستان نبرد کند.

شرکت خصوصی امنیتی «بلک واتر» یک شرکت وابسته به امریکا است و از سال ۱۹۹۷ در بخش های مهم امنیتی و استخباراتی فعالیت داشته و از چندین سال به این سو در افغانستان و عراق حضور دارد.

حضور این شرکت در افغانستان و عراق همراه با اعتراضات زیادی همراه بود؛ چون نیروهای وابسته به آن، از شکنجه ها و قتل های فجیع برای تحقیقات و یا عملیات خود استفاده می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *