طالبان در شکست داعش در ننگرهار نقش داشتند

۱۳ قوس ۱۳۹۸

نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان می گوید که طالبان در شکست دادن داعش در ولایت شرقی ننگرهار، نقش مهمی داشتند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، زلمی خلیلزاد به تازگی گفته است که طالبان در کنار نیروهای امنیتی افغانستان و خارجی نقش خود را در از بین بردن داعش در ولایت ننگرهار ایفا کردند.

خلیلزاد در حساب توئیتر خود نگاشته است که شاخه خراسان داعش در افغانستان به صورت کامل از بین نرفته است؛ اما به شدت در ولایت ننگرهار شکست خورده‌ است.

وی گفته های دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در اینکه پیشرفت عمده بر ضد داعش – خراسان در افغانستان صورت گرفته است را تائید کرد.

خلیلزاد گفته است «کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌ های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان، همچنان طالبان، منجر شد که داعش – خراسان اراضی و جنگجویان را از دست بدهد. صدها نفر تسلیم شده ‌اند. داعش-خراسان محو نشده است اما این پیشرفت واقعی است».

نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در حالی این صحبت ها را بیان می کند که نهادهای امنیتی افغانستان تاکید بر نابودی کامل داعش در ولایت های شمال شرقی کشور به ویژه ننگرهار دارند.

اما نهادهای امنیتی افغانستان هیچ یادی از طالبان نکرده اند و در عین حال، در جریان روزهای اخیر بیش از 1000 تن از افراد داعش به نیروهای امنیتی تسلیم شدند.

در حالی از نابودی و پیشرفت بر علیه داعش در ولایت ننگرهار صحبت می شود که گزارش های موثقی از فعالیت داعش در ولایت های شمالی کشور به ویژه سرپل وجود دارد.

خلیلزاد

داعش

طالبان

ننگرهار


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.