ضرب الاجل چهار روزه پاكستان برای مهاجران افغانستان در تورخم

۲۱ حمل ۱۳۹۵

12969402_1157111624354756_95593392_nپاكستان از تمام مهاجران افغانستان در شهر مرزی تورخم خواسته است تا حداكثر در چهار روز این شهر را ترک كنند و به كشور خود باز گردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، دولت پاکستان اعلام کرده است که در صورت عدم توجه مهاجران به این مهلت، با آنها به شدت برخورد خواهد شد.

در همین رابطه، نمایندگان دولت فدرال پاكستان در تورخم، از تمام شهروندان پاكستانی این شهر خواسته تا قبل از فرارسیدن این ضرب الاجل چهار روزه، تمام کرایه نشینان افغانستان را از خانه هایشان بیرون كنند.

هنوز دلیل مشخصی برای این اقدام ضربتی از سوی پاكستان اعلام نشده؛ اما به نظر می رسد این اقدام، بخشی از برنامه پاكستان برای تشدید كنترول مرزهایش با افغانستان است.

در چند ماه اخیر دولت پاكستان بارها تلاش كرده است تا مانع از رفت و آمدهای غیرقانونی در مرز تورخم شود.

این سختگیری های پاکستان بعد از آن صورت می گیرد که حملات تروریستی چند ماه اخیر در ایالت خیبرپشتونخواه از جمله حمله مرگبار به دانشگاه باچاخان در زمستان گذشته كه بیش از 20 كشته برجا گذاشت، حمله به بس حامل كارمندان دولت در شهر پیشاور و انفجار انتحاری در شهر چارسده رخداده است.

در برخی از این حملات، دستگاه های امنیتی پاكستان مدعی شدند كه عوامل این حملات با نقاطی در داخل خاک افغانستان در تماس بوده اند.

 

افغانستان

پاكستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed