صلاح الدین ربانی با جمعی از خبرنگاران پاکستانی دیدار کرد

۱۳ قوس ۱۳۹۶

وزیر امور خارجه افغانستان صلاح الدین ربانی امروز دوشنبه (13قوس) در کابل با ١٤ تن از خبرنگاران سرشناس پاكستانى به همكاري نهاد فريدريك اِبيرت ستيفتُنگ كه براى صلح و امنيتِ منطقه ي فعاليت مي كند، ديدار كرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صلاح الدين ربانى وزير امور خارجۀ جمهورى اسلامي افغانستان، گفت؛ از اينكه در ميان شما خبرنگاران هستم احساس افتخار مى كنم و سفر خبرنگاران، از كشور پاكستان به جمهورى اسلامى افغانستان، و از افغانستان به جمهورى اسلامى پاكستان را داراي اهميت زياد دانست و آرزوى تكرار اين چنين موارد را كرد و اظهار نمود، چون كار خبرنگاران بيان واقعيت هاست؛ سفر هاى جامعۀ خبر نگارى ميان دو كشور، درك متقابل را بالا مي برد و باعث نزديكى روابط ميان دو كشور مي شود.

ربانی با ياد آورى از ميزبانى خوب مردمِ پاكستان در دوران جهاد، گفت که « حالا هم حدودِ ٣ ميليون مهاجر از كشورِ ما در پاكستان به سر مى برند، و ما از مردم پاكستان سپاسگزاريم.»

وزير امور خارجه، اظهار اُميدواري كرد كه پاكستان، افغانستان را براي رسيدن به صلح ياري كند؛ جلالتمآب رباني گفت، براى مبارزۀ مؤثر با تروريزم در افغانستان، نياز به همكاري تمامِ كشور هاست.

وزير امور خارجه ى كشور در این دیدار تاکید کرد كه جنگ راهِ حل نيست، و براي رسيدن به صلح ما به همكاري جمهوري اسلامي پاكستان نياز داريم.

 

ندیم پارسینا

پاکستان

خبرنگار

ربانی

وزیر خارجه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.