صد ها جريب زمين زراعتي در كندز غصب شده است

۲۵ ثور ۱۳۹۵

13236295_1087123081348811_966694225_nمسوولان ریاست زراعت ولایت کندز از غصب بیشتر از ۸ هزار جریب زمین دولتی در مرکز و چهار ولسوالی ولایت کندز از سوی زورمندان خبرداده از عدم همکاری ادارات ذیربط درین راستا انتقاد میکنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در حال حاضر در ولایت کندز موازی ۳۷۴ هزار هکتار زمین مربوط به علفچر در مرکز و شش ولسوالی این ولایت تثبیت شده است .

محمدابراهیم ترکمن مدیرعمومی املاک و اراضی ریاست زراعت و مالداری ولایت کندز به خاورمیانه گفت كه غصب زمين در اين ولايت از چندسال بدينطرف از سوي زورمندان،غاصبين زمين؛ مافياي زمين و كسانيكه دست به ساخت اسناد جعلي ، سازش ، فريب و نيرنگ ميزنند غصب شده است.

تركمن ميگويد كه اين ملكيت هاي غصب شده در مركز و ولسوالي هاي علي آباد، چهاردره، خان آباد، قلعه ذال، امام صاحب ، شيرخان بندر و مركز شهر كندز غصب شده اند و هنوز هم اين روال ادامه دارد.

موصوف با آنكه افراد غاصب را مشخص نميسازد، اما ميگويد كه بدليل عدم همكاري مسوولين امنيتي و ادارات ذيربط، روند غصب ملكيت هاي دولتي با گذشت هر روز رو به افزايش است.

وي به ۱۴۰۰ جریب زمین مربوط به شهرک تجارتی شیرخان  بندر نیز اشاره کرده گفت كه اين مقدار زمين قبلا از سوي دولت به وزارت تجارت تسليم داده شده اما افراد و اشخاص در اين شهرك بشكل خود سرانه در آن به اعمار منازل پرداخته اند كه سبب ايجاد مشكل به دولت شده است.

از سوی دیگر اسدالله عمرخیل والی ولایت برای کندز برای غاصبین زمین در ولایت هشدار میدهد که قسمی که با دشمنان افغانستان مبارزه می کنیم با غاصبین هم مبارزه می کنیم.

والی کندز به تازه‌گی کمیسیونی را برای استرداد زمین های غصب شده و جلوگیری از ادامه غصب زمین های دولتی ایجاد کرد و در نخستین روز کار کمیسیون خودش نیز برای تخریب آبادی های غیر قانونی به ولسوالی علی آباد رفت که ده ها خانه خود سر که در زمین های دولتی بازسازی کرده بود تخریب کرد پروسه ادامه دارد.

جریب زمین

زمین

صدها

غصب

قندوز


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed