اسد ۱۴, ۱۳۹۹

صدها سرباز در ولایت فاریاب در محاصره طالبان قرار دارند

نمایندگان مردم فاریاب در مجلس هشدار داده‌اند، اگر به زودی کمک‌های نظامی در ولسوالی شرین تگاب این ولایت نرسند، صدها سرباز امنیتی به طور دست

21نمایندگان مردم فاریاب در مجلس هشدار داده‌اند، اگر به زودی کمک‌های نظامی در ولسوالی شرین تگاب این ولایت نرسند، صدها سرباز امنیتی به طور دست جمعی کشته خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نقیب‌الله فایق، نماینده ولایت فاریاب در مجلس که در محل درگیری حضور دارد در صفحه فیسبوکش نوشته است، تاکنون در قریه قرایی- المار در مربوطات این ولسوالی ۲۰ نیروی مردمی از سوی طالبان اسیر گرفته شده است.

به گفته او، همچنان در درگیری با طالبان، حدود ۳۰ نیروی مردمی کشته و زخمی شده‌اند. اما این عضو مجلس گفته است که در این درگیری، طالبان بیشتر از نیروی مردمی تلفات داده است.

گفته می‌شود که صدها زن، مرد و طفل از مناطق مختلف ولسوالی شرین تگاب به دلیل درگیری به سوی مرکز این ولسوالی فرار کرده‌اند.

درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان از چند روز به این طرف در ولسوالی شرین تگاب ولایت فاریاب به شدت جریان دارد و ولسوالی آستانه ولسوالی شیرین تگاب در کنترول طالبان در آمده است.

در همین حال، نقیب الله فایق، عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که نیروهای مردمی در فاریاب آخرین ساعات مقاومت شانرا در برابر طالبان انجام می‌‌دهند.

به گفته او، حکومت تا حال دو فروند هلیکوپتر توپ‌دار در خط جبهه فرستاده و بمباران علیه طالبان جریان دارد، اما تنها با اینکار مشکل حل نخواهد شد.

فایق گفت، در تماس تیلفونی تمام مشکلات را با اشرف غنی مطرح کرده و وی اطمینان داد که از تمام امکانات برای جلوگیری از فاجعه در فاریاب کار می‌گیرد.