شیوع بیماری مرگبار در میان داعشی‌ها

۱۷ حمل ۱۳۹۴

یک روزنامه انگلیسی به تازگی از شیوع نوعی بیماری مرگبار بین عناصر داعش در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه “میرور” دیروز (یکشنبه) در گزارشی نوشت، این بیماری مرگبار پوستی به دلیل آلودگی و رعایت نشدن مسائل بهداشتی در مناطق تحت کنترل داعش به سرعت در حال گسترش است.

این روزنامه خاطرنشان کرد که این بیماری زخم های بزرگی را روی پوست ایجاد می‌کند و با وجود آنکه درمان آن با داروهای ساده امکان پذیر است، در صورت درمان نشدن فرد بزودی هلاک میکند.

میرور با اشاره به ابتلای حدود ۱۰۰ هزار نفر به این بیماری در مناطق تحت کنترل داعش خاطرنشان کرد، ساکنان رقه با خطر بیشتری مواجه هستند.

میرور تأکید کرد که فعالان سازمان پزشکان بدون مرز سعی کردند در ابتدا مانع گسترش این بیماری در رقه شوند ولی پس از کنترل داعش بر این ولایت و بسته شدن مراکز درمانی، کادر پزشکی از ترس اقدامات خشونت آمیز داعش از این منطقه خارج شدند.

بر اساس این گزارش، این بیماری که نوع خطرناکی از “لیشمانیاز” است، به دلیل برخوردار نبودن پزشکان محلی از دانش کافی برای درمان آن، گسترش یافته است.

عامل به وجود آمدن این بیماری نوعی پشه خاکی است و بیشتر در مناطقی دیده می شود که مردم از فقر، سوء تغذیه و رعایت نشدن بهداشت رنج می برند.

بیماری،

داعش،

لیشمانیاز

مرگبار،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed