شکایت ها از توزیع ناعادلانه کمک ها در بغلان

۱۵ عقرب ۱۳۹۵

شماری از بیجا شده گان ولسوالی دهنه غوری با انتقاد از روند توزیع کمک ها میگویند، افرادی بنام متضرر و بیجا شده کمک دریافت کرده اند.

ارباب علی مدد یکی از بزرگان قومی ولسوالی دهنه غوری به خاورمیانه می گوید که پس از آغاز جنگ و سقوط ولسوالی دهنه غوری بدست طالبان مسلح، شماری از خانواده ها از این ولسوالی بیجا شده اند؛ اما حکومت در راستای شناسایی افراد متضرر و بیجا شده اصل شفافیت را مد نظر نگرفته و بیشتر کمک ها را برای افراد غیر مستحق توزیع کرده است.

وی می گوید :«ریاست مبارزه با حوادث ولایت بغلان در شناسایی بیجا شده گان و متضررین اصلی ولسوالی دهنه غوری از دقت کامل کار نگرفته، بجای اینکه کمک ها برای مستحقین توزیع شود، بیشتر کمک ها برای افراد و اشخاص غیر مستحق به اساس سلیقه های شخصی و روابط توزیع گردیده است.»

در این حال خانزاد مظلومیار ولسوال دهنه غوری با تایید این موضوع به خبرگزاری خاورمیانه تائید کرد که در توزیع کمک ها برای متضررین و بیجا شده گان ولسوالی دهنه غوری عدالت در نظر گرفته نشده است.

وی می گوید که نهادهای امداد رسان در بغلان برای شناسایی افراد مستحق از اداره محلی این ولسوالی مشوره نگرفته اند و از این لحاظ بیشتر کمک ها را افراد و اشخاصی که حتی باشنده ولسوالی دهنه غوری نیستند بدست آورده اند.

این مقام محلی ولسوالی دهنه غوری می گوید که فرا رسیدن فصل زمستان و تداوم حاکمیت طالبان مسلح در این ولسوالی آنان را نگران آینده صدها خانواده مهاجر این ولسوالی ساخته است، خانواده هایی که بیشترشان در زیر چادرها زنده گی می کنند.

در عین حال خواستیم دیدگاه مسوولین ریاست مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بغلان را داشته باشیم که با وجود برقراری تماس؛ آنها دیدگاه شانرا در این مورد ارائه نکردند.

پیش از این ریاست مهاجرین ولایت بغلان گفته بود که حدود 4500 خانواده پس از سقوط ولسوالی دهنه غوری بدست طالبان مسلح، از این ولسوالی مهاجر شده اند.

بغلان

بیجاشده گان

دهنه غوری

کمک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.