شورای عالی صلح به صورت کامل در حاشیه قرار گرفت

با تصمیم تازه رئیس جمهور، تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، از طریق و در هماهنگی با وزارت دولت در امور صلح انجام گرفته و به این ترتیب شورای عالی صلح به صورت کامل در حاشیه قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، احکام جداگانه رئیس جمهور برای وزارت دولت در امور صلح در نشست عصر دیروز این وزارت مطرح شده است.

در خبرنامه وزارت دولت در امور صلح آمده است که «مطابق حکم جداگانه رئیس‌ جمهور، تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، از «طریق» و در «هماهنگی» با وزارت دولت در امور صلح صورت می‌ گیرد.

خبرنامه به نقل از عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح آورده است که «مقام عالی ریاست جمهوری با صدور حکم، وزارت دولت در امور صلح را عهده ‌دار دارالانشای کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح ساخته و این کمیته باید هماهنگی در تصمیم‌ گیری روی ابعاد مختلف پروسه صلح را ایجاد کند».

به گفته وی، در مقطع مهم از تاریخ کشور، ایجاد صلح که آرزوی مردم افغانستان است، به عملکرد این وزارت وابسته می باشد.

جلسه رهبری وزارت دولت در امور صلح تدویر یافتجلسه رهبری وزارت دولت در امور صلح به ریاست عبدالسلام رحیمی نماینده خاص…

Posted by ‎د سولې په چارو کې د دولت وزارت – وزارت دولت در امور صلح‎ on Tuesday, January 14, 2020

احکام تازه رئیس جمهور برای پیشبرد صلح در حالی صادر می شود که شورای عالی صلح با هزینه های فراوان و مصارف گزاف، برای پیشبرد صلح در کشور ایجاد شده بود و برخلاف انتظار، هیچ دستاوردی نداشت.

تصمیم تازه رئیس جمهور نشان می دهد که عملا شورای عالی صلح به حاشیه رفته و کارکردهای آن نیز جنبه مشروع نزد حکومت نخواهد داشت.

رئیس و اعضای شورای عالی صلح تا حال در این رابطه واکنش نشان نداده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *