شورای عالی احزاب خواهان جدول زمانی انتخابات و صلح افغانستان شمول شد

۱۴ جدی ۱۳۹۴

CCC90A87-6F67-4D75-AE48-5141B3023945_mw1024_s_nشورای عالی احزاب جهادی و ملی، خواهان تعیین هرچه زودتر جدول زمانی انتخابات و صلح همه جانبه برای کشور شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این شورا امروز (۱۴جدی) در یک نشست خبری از طرحی خبر داد که برای صلح افغانستان مهم بوده و افغانستان شمول است.

سید حامد گیلانی، سرپرست حزب محاذ ملی در این نشست اظهار داشت که از سالها به این طرف صلح و گفتگوهای صلح برای افغانستان مفید نبوده و به دست نیامده است.

به گفته وی، شورای عالی احزاب در نظر دارد تا در تمام افغانستان حضور یافته و طرحی افغانستان شمول برای رسیدن به صلح ایجاد کند.

در عین حال، گیلانی از حکومت خواست تا هرچه زودتر جدول زمانی انتخابات را اعلام کند تا انتخابات پارلمانی و ولسوالی ها به زودی انجام شده و مشکلات در این بخش ها مرفوع گردد.

وی دموکراسی بدون احزاب را بی معنی دانسته و خواهان نقش برجسته احزاب در انتخابات آینده در کشور شد.

از سوی دیگر، سرپرست حزب محاذ ملی به فساد در کشور اشاره کرده و اظهار داشت که هیچ کدام از شعارهای رئیس جمهور در مبارزه با فساد تا حال عملی نشده و برخلاف آن، این عامل در کشور گسترش یافته است.

شورای عالی احزاب همچنین خواهان ایجاد زمینه اشتغال برای جلوگیری از فرار جوانان از کشور شد.

گفتنی است که شورای عالی احزاب در تاریخ ۵ سنبله سال روان به هدف رفع چالش هاى موجود در کشور در زمینه ‌های سیاسی اعلام موجودیت کرد.

حضرت صبغت‌ الله مجددی، محمد کریم خلیلی، احمد ضیا مسعود، سید حسین انوری، پیر سید احمد گیلانی، قاضی محمد امین وقاد و قطب الدین هلال از اعضای دسته اول شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان هستند.

احزاب،

افغانستان،

انتخابات ،

دموکراسی،

شمول

شورای عالی احزاب،

صلح،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed