شورای امنیت درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه فوری در مورد ایران را رد کرد

رئیس دوره‌ای شورای امنیت درخواست نماینده آمریکا را برای برگزاری نشست فوری در مورد ایران را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری «تاس»، “خیرات عمروف” نماینده دائم قزاقستان در سازمان ملل که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت در ماه جنوری را برعهده دارد، اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل در حال حاضر قصد ندارد در خصوص اوضاع داخلی در جمهوری اسلامی ایران که شاهد اغتشاشات خیابانی شده، نشستی برگزار کند.

این دیپلمات بلندپایه توضیح داد: ایران در دستور کار شورای امنیت قرار ندارد، البته اگر هر یک از اعضای شورا تقاضای بررسی این موضوع را مطرح کند، این درخواست بررسی می شود و ما قطعا آمادگی داریم تا روی این مسئله کار کنیم، ولی این وضعیت بستگی به توافق اعضای شورای امنیت دارد که در حال حاضر به جز آمریکا، بقیه کشورها چنین ضرورتی را نمی بینند.

«نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد تا طی یکی دو روز آینده در خصوص اعتراضات داخلی در جمهوری اسلامی نشست فوری برگزار کند.

به گفته نماینده قزاقستان، خانم هیلی این موضوع را با وی در میان گذاشته است، ولی به عقیده او، باید منتظر روند آتی اوضاع در ایران بود. البته شورای امنیت در صورت توافق اعضاء به این مسئله خواهد پرداخت.

به گفته خیرات عمروف، مقامات دولت قزاقستان با دقت روند اوضاع در کشور همسایه خود، جمهوری اسلامی را دنبال می کنند و از مردم ایران می خواهند تا خویشتن داری کرده و راه حل مسالمت آمیزی برای خارج شدن از وضعیت موجود بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *