شوراهای اسلامی يمن: آمریکا باید فوری نیروهایش را از یمن خارج کند

۲۲ ثور ۱۳۹۵

5873aab5-df1e-4ed6-9a1b-d190bde83835شوراهای اسلامی يمن متشكل از زيديه، صوفيه و شافعی با صدور بيانيه ای خواستار خروج فوری نیروهای امریکایی از خاک این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از شبكه خبری المسيره، شوراهای سه گانه در اين بيانيه تاكيد كردند: آنچه شهيد حسين بدر الدين الحوثی 14 سال قبل درباره حضور نيروهای شيطان بزرگ آمريكا در يمن هشدار داده بود  امروز در قالب تجاوز زمينی، هوايی و دريايی آنها به يمن متجلی شده است.

اين بيانيه افزود: وقتی نمايندگان محلی ومنطقه ای آمريكا در تجاوز به يمن و مردم آن شكست خوردند٬ اين بار خود آمريكا به عنوان دشمن اصلی وارد عمل شده است.

شوراهای سه گانه در اين بيانيه تاكيد كردند: اين ٬ نمايش مسخره ای است كه آمريكايی ها از تروريست های تكفيری القاعده مي خواهند المكلا وابين را ترک كنند٬ آنها هم طي يک شبانه روز بدون حتي يک كشته آنجا را ترک می كنند.

اين بيانيه با طرح پرسشی ادامه داد اگرآنها ادعا می كنند اين مناطق را آزاد كردند٬ پس لشكر كشي نيروهاي آمريكايي برای چيست ؟ به چه دليل ناوگان آمريكايي وارد خليج عدن شد؟ نيروهای مارينز آمريكا در پايگاه های العند ، المكلا ومأرب چه مي كنند؟

اين بيانيه افزود: حضور نيروهای اماراتي و آمريكايي در يمن پس از تجاوز 400 روزه عربستان به اين كشو ٬ وحشيانه ترين نوع تجاوز واشغالگري در طول تاريخ است كه منجر به ويرانی يمن ٬ كشتار زنان، كودكان ومردان وبازگشت نظام قيموميت به مردم آزاده يمن شد.

اين بيانيه با تاكيد بر ضرورت تداوم مقابله با متجاوزان، از مردم يمن خواست در برابر حضور نيروهای آمريكايي در يمن ساكت ننشينند و عواقب حضور نظامی آمريكا در عراق و افغانستان و جنايت های آن در زندان ابوغريب را به خاطر داشته باشند.

كميته عالی انقلاب يمن شنبه گذشته با صدور بيانيه ای، حضور نيروهای آمريكايي در پايگاه هوايی العند در جنوب غرب يمن را به منزله اشغالگری دانست واعلام كرد كه در برابر اين اقدام، ايستادگی مي كند.

آمریکایی،

اسلامی،

الحوثی ،

زیدیه،

شوراهای،

قيموميت

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed