شعار انتخاباتی قطب الدین، گلبدین هنوز هم رهبر ماست

5 اکتبر 2013

در تازه ترین آرایش انتخاباتی برای ثبت نام کاندیدان قطب الدین هلال  با شعار گلبدین  هنوز رهبر من است به دفتر ثبت نام مراجعه کرده است ورسما برای احراز مقام ریاست جمهوری در انتخایات سال پیش رو ثبت نام کرده است .

 به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، هلال، قبل از ظهر امروز در دفتر کميسيون مستقل انتخابات، رسماً به حيث نامزد انتخابات رياست جمهورى ١٦ حمل سال ١٣٩٣ ثبت نام کرد.

عنايت الله عنايت معاون اول و محمد على نبى زاده» معاون دوم آقاى هلال  است.

قطب الدين هلال، پس از ثبت نام کردن، به رسانه ها گفت که نامزد مستقل رياست جمهورى بوده و  نامزدى اش به معناى پيوستن به دولت نيست و هنوزهم حکمتيار را به حيث زعيم و رهبر خود مى شناسد.

وى در پاسخ به اينکه آيا به مشورت حکمتيار نامزد شده است؟ افزود که دسترسى براى مشورت کردن با وى پيدا نشد؛ اما دراين رابطه توضيح بيشتر نداد.

هلال در مورد اينکه اگر در انتخابات پيروز شود در مورد سند امنيتى چه اقدامى خواهد کرد؟ گفت: تا حال ما از جزئيات اين سند خبر نداريم، بايد اول سند مطالعه شود و اگر مصالح ملى در آن نهفته باشد، خوب؛ در غير آن قابل قبول نيست.

قطب الدين هلال، عضو مهم هيئت حزب اسلامى حکمتيار بود که سال گذشته با حکومت در کابل مذاکره نموده؛ اما اين مذاکرات بعد از موضوع سند امنيتى بين حکومت افغانستان و امريکا، متوقف گرديد.

وى در صورت پيروزشدن در انتخابات، اهداف مهم خود را تلاش و مذاکرات مخلصانه براى تامين صلح، وحدت ملى، از بين بردن فقر و توجه به تعليم و تربيه برشمرد و علاوه کرد که روابط را در روحيۀ احترام متقابل با کشورهاى همسايه و جامعۀ جهانى، توسعه خواهند داد.

اين درحالى است که حزب اسلامى به چند شاخه تقسيم شده است. حزب اسلامى به رهبرى گلبدين حکمتيار عليه دولت و نيروهاى خارجى مبارزۀ مسلحانه مى کند؛ اما شاخۀ ديگر حزب به رهبرى عبدالهادى ارغندیوال با حکومت يکجا شده است.

گروه سومى حزب اسلامى به رياست وحیدالله سباوون نيز در کابل فعاليت دارد.

قطب الدين هلال، هفتۀ گذشته درمصاحبه با تلويزيون کابل نيوز گفته بود که خود را از طرف حزب اسلامى و اکثريت خاموش افغان ها، به رياست جمهورى نامزد مي کند و آنها از وى حمايت مي نمايند.

به گفتۀ وى، تنها يک حزب اسلامى در افغانستان وجود دارد که رهبر آن انجنير حکمتيار است؛ اما وى نگفته که حکمتيار از وى حمايت ميکند يا خير؟

قبل از اين، دکتر عبدالله رييس ائتلاف ملى، عبدالرب رسول سياف رهبر حزب دعوت اسلامى، بسم الله شير رييس حزب وفاق ملى، فضل کريم نجيمی و حشمت غنى احمدزى برادر دکتراشرف غنى احمدزى نيز به عنوان نامزد انتخابات رياست جمهوری ثبت نام کرده اند.

برنامه ثبت نامزدان انتخابات، ٢٥ سنبله آغاز گرديد و قرار است تا ١٤ ميزان ادامه يابد و فهرست نهايی نامزدان، در ٢٥ عقرب اعلام شود.

الدین

انتخابا

ثبت نام

گلبدین

هلال


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.