شامگاه امروز یک موتر بمب گذاری شده در تکریت عراق منفجر شد

۲۵ حوت ۱۳۹۵

منابع امنیتی عراق اعلام کردند که یک موتر بمب گذاری شده شامگاه امروز چهارشنبه (25 حوت) در مرکز تکریت و در 175 کیلومتری بغداد منفجر شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این انفجار شام امروز توسط تروریست ها در خیابان پزشکان در مرکز شهر تکریت انجام شده است و در اثر آن 13 تن کشته و مجروح شده اند.

نیروهای امنیتی به سرعت محل حادثه را محاصره کردند و تدابیر ویژه ازجمله منع تردد را به اجرا گذاشتند و موترهای امدادی برای نجات مجروحان و انتقال اجساد قربانیان خود را به خیابان پزشکان رساندند.

منابع امنیتی عراق هنوز آمار مشخص و تفکیکی از قربانیان این حادثه اعلام نکرده اند.

به دنبال این حادثه ، دستگاه های امنیتی وبلایت صلاح الدین، مقررات منع گشت و گزار را در تکریت به اجرا گذاشتند.

تکریت که یکی از کانون های اصلی فرماندهی و رهبری گروه تروریستی داعش بود، از دهم ژوئن 2014 با یورش داعش به همراه موصل و بسیاری از شهرهای شمالی عراق سقوط کرد و به دست داعش افتاد.

این شهر سرانجام در اواخر مارس 2015 به دست نیروهای عراقی بویژه الحشدالشعبی آزاد شد و پس از چند ماه ، زندگی در این شهر از سر گرفته شد.

این شهر که از هنگام آزادی در مارس 2015 تاکنون شاهد کمترین حملات تروریستی بوده است، روز چهارشنبه درحالی هدف تروریست ها قرار گرفت که عملیات نهایی در موصل علیه گروه تروریستی داعش در مراحل پایانی است و این گروه مخوف تکفیری در عراق بطور کامل از هم پاشیده است.

13 کشته و زخمی

انفجار در تکریت

عراق

موتر بمب گذاری شده


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.