سید یوسف حلیم رئیس جدید دادگاه عالی کشور آغاز به کار کرد

سید یوسف حلیم رییس دادگاه عالی افغانستانقانونپوه سید یوسف حلیم به حیث رئیس جدید دادگاه عالی “ستره محکمه” افغانستان با حضور محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور سوگند وفاداری یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای اخیراً از مجلس نمایندگان رای اعتماد بدست آورد، او روز دوشنبه (۵ اسد) با حضور رییس جمهور غنی مراسم تحلیف را بجا آورد.

آقای حلیم بر اساس فرمان رئیس جمهورغنی به حیث رئیس جدید دادگاه عالی کشور”ستره محکمه” تعیین شده  و به کارمندان  این اداره معرفی گردید.

در مراسم تحلیف آقای حلیم، دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، قانونپوه محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور،  قانونپوه عبدالرشید راشد سرپرست اسبق دادگاه عالی و اعضای شورای عالی دادگاه حضور داشتند.

در این مراسم فرمان رئیس جمهور کشور در رابطه به تقرر قانونپوه سید یوسف حلیم بحیث رئیس جدید دادگاه عالی “ستره محکمه”، توسط عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری قرائت گردید.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور طی سخنانی با اشاره بر اینکه اولین وظیفه رئیس جمهور مراقبت از تطبیق قانون اساسی است، گفت: رئیس جمهور این وظیفه را بدون یک دادگاه “ستره محکمه” با صلابت، با درایت و با هیبت که از اجرای قانون ناشی می شود، تطبیق کرده نمی تواند.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان کرد که معیار کار ما نخست رضایت خداوند (ج) و بعداً خشنودی مردم و باورمندی آنان به عدالت است.

رئیس جمهور به مسئولین دادگاه عالی  اطمینان داد که وی و حکومت از تلاش ها و اصلاحاتی که این اداره روی دست دارد، حمایت و پشتیبانی کامل می نماید.

رئیس جمهور غنی گفت: امیدوارم که قضات کشور با درایت و وجدان پاک تصامیم خویش را اتخاذ نمایند.

همچنین قانونپوه سید یوسف حلیم رئیس جدید دادگاه عالی کشور از اعتماد رئیس جمهور و سایر بزرگان دولت تشکری نموده، از رئیس جمهور کشور خواست تا در زمینه تحقق حاکمیت قانون و دسترسی به عدالت، وی را کمک نماید.

وی گفت که در عرصه تطبیق عدالت از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد و وعده سپرد که در برابر فساد قضایی و اداری مبارزه صادقانه خواهد نمود.

سید یوسف حلیم متولد سال ۱۳۳۸ در ولایت ننگرهار می باشد.

وی لیسانس حقوق و علوم سیاسی را در دانشگاه کابل و ماستری در بخش حقوق عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد افغانستان بدست آورده است.

او قبلا به حیث معین مسلکی وزارت عدلیه کشور ایفای وظیفه می کرد.