«سگ دیوانه» گزینه نهایی ترامپ برای وزارت دفاع آمریکا

۱ قوس ۱۳۹۵

به گفته منابع آگاه، جنرال «جیمز متیس» معروف به «سگ دیوانه» گزینه نهایی ترامپ برای پست ریاست پنتاگون است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از سی ان ان، یک منبع آگاه در تیم انتقال قدرت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا از جنرال بازنشسته «جیمز متیس» به عنوان گزینه اصلی هدایت وزارت دفاع آمریکا در دولت آینده یاد کرد.

به گفته این منبع، ترامپ علاقه خاصی به حضور این جنرال چهار ستاره در دولت خود دارد و در حال حاضر، او در مقایسه با سایر گزینه‌ها از بخت بیشتری برای ریاست بر پنتاگون برخوردار است.

ترامپ شب گذشته در زمین گلف خود در نیوجرسی با متیس دیدار کرد. مشاوران ترامپ پس از این دیدار عنوان کردند رئیس جمهور منتخب آمریکا به شدت تحت تاثیر سوابق کاری متیس قرار گرفته و تقریباً در مورد حضور او در راس وزارت دفاع به جمع‌بندی نهایی رسیده است.

متیس سابقه 44 سال خدمت در ارتش آمریکا را دارد و در جنگ افغانستان و عراق به عنوان فرمانده حضور داشته است. وی یکی از فرماندهان اصلی آمریکا در حمله نظامی به عراق بود و به دلیل عملکردی که در نبرد خونین فلوجه در ماه عمل 1383 از خود نشان داد، در ارتش آمریکا به «سگ دیوانه» معروف شد.

ژنرال متیس در سال 2005 در سخنرانی خود در جمع افسران ارتش در سن‌دیگو گفت “شلیک کردن به برخی انسانها برای او تفریح محسوب می‌شود” و با این اظهارنظر به تیتر اول رسانه‌های آمریکا و جهان تبدیل شد.

ترامپ در توییتر خود تایید کرده است که جنرال بازنشسته «جیمز متیس» جدی‌ترین گزینه برای ریاست پنتاگون است. متیس در آمریکا به “سگ دیوانه” معروف است و ترامپ نیز در توییت خود از همین تعبیر در مورد او استفاده کرد.

اگر متیس به عنوان رئیس جدید پنتاگون انتخاب شود، عالیرتبه‌ترین افسری است که در ارتش آمریکا در نیم قرن گذشته به این مقام دست یافته است.

آمریکا،

ترامپ،

جنگ،

سگ دیوانه،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.